Newey popsal detaily “hloupé” havárie, při které málem zemřel

Adrian Newey spolupracoval celkem se sedmi jezdci, kteří v ‚jeho‘ autě vyhráli titul mistra světa. U korunovace toho posledního ale málem chyběl. Vloni v létě měl britský inženýr velkou nehodu na kole a jako zázrakem se dokázal vrátit zpět do paddocku F1.

Štítky: Adrian Newey Zveřejněno 11. 05 2022 — Vašek Štěpánek

Loňská bitva mezi Maxem Verstappenem a Lewisem Hamiltonem o titul mistra světa byla až moc vyhrocená, a tak se letní přestávka hodila každému zaměstnanci z obou konkurenčních týmů. Adrian Newey se rozhodl strávit dovolenou se svou manželkou v Chorvatsku.

Během svého pobytu v Chorvatsku měl inženýr Red Bullu ale vážnou nehodu na kole, která mu způsobila vážná poranění hlavy a znemožnila mu účast na několika následujících závodech. Poprvé se Newey v garáži Red Bullu objevil v Turecku, tedy téměř tři měsíce po nehodě.

„Byl to opravdu nešťastný incident. S mou ženou jsme se byli projet na elektrokole a dorazili jsme do restaurace na večeři. Následně jsme se vraceli zpět na náš hotel. Bohužel byla velká tma a neměli jsme žádná světla.

Mobil jsem měl skoro vybitý, a tak vpředu jela Amanda (Neweyho manželka), která měla na svém mobilu zapnutou baterku. Jeli jsme z kopce a naproti nám se objevilo několik dětí. V tu chvíli jsme museli uhnout, abychom se nesrazili.

Amanda uhnula na jednu stranu, já na druhou. Naneštěstí byl na mé straně docela velký sráz na kamennou pláž, na kterou jsem spadl. Abych to zkrátil, měl jsem proraženou lebku. Měl jsem ale štěstí, předtím jsme několik dní strávili s Berniem (Ecclestonem) a jeho ženou.

Díky svým kontaktům v Chorvatsku mi sehnal nejlepšího neurochirurga, který byl také zrovna na své dovolené. Christian (Horner) mi poté zajistil převoz do Velké Británie, kde jsem se pak zotavoval,“ vzpomíná na nehodu Newey.

Trvalo dlouhé tři měsíce, než se v prostředí závodního okruhu Newey opět objevil. Na svůj návrat do F1 ale Brit šťastně nevzpomíná. „K týmu jsem se opět připojil až v Turecku, ale musím přiznat, že jsem se necítil dobře.

Poté jsme se přesunuli na USA do Texasu a tam už to bylo lepší. Během následujících závodů jsem se opět dostal dohromady a má situace se zlepšovala,“ zakončil happyendem jeden z největších inženýrů formule 1.

Porsche začne produkovat superrychlý model během příštího roku