Nevyspalý Hamilton je se sedmým místem spokojený

Čtrnácté místo v kvalifikace a třinácté na startu – s tím do závodu vstupoval Lewis Hamilton. Brit se nakonec vyšplhal až na pozici číslo sedm, se kterou je s ohledem na okolnosti spokojený.

1 Štítky: GP Monaka Zveřejněno 28. 05 2017 — Lukáš Štěrovský

Po závodě si Hamilton pochvaloval zvolenou strategii, kdy setrval na dráze, co nejdéle to šlo. „Mám ty nejchytřejší stratégy. Dnes mi řekli, že maximum bude tak desáté místo. Šel jsem do závodu pozitivně a tlačil na to, jak to jen šlo. S výsledkem jsem velmi, velmi spokojený. Nemohl jsem vyhrát závod, ani jsem si ho moc neužil.

V úvodu to byla celkem nuda, protože nešlo předjíždět. Prostřední pasáž, když jsem jel na čistém vzduchu, tak tu jsem si užil,“ tvrdil Brit, který do Velké ceny Monaka nenastoupil v ideální psychické ani fyzické kondici.

„Ráno mi bylo hrozně. V noci jsem toho totiž moc nenaspal. To, že odsud odjíždím s body, o kterých jsem po včerejšku nedoufal, že je získám, to mi pomůže přenést se přes tenhle víkend a posunout se vpřed,“ dodává Lewis Hamilton.

Příspěvek sdílený FORMULA 1® (@f1),

Před jeho výkonem s nedokonale nastaveným vozem smekl i šéf týmu Mercedes. „Musíme přiznat, že naše auto nebylo tento víkend dost rychlé. Ve čtvrtek nás nachytalo nastavení a z těchto potíží jsme se už nedostali. Kluci se na chvíli dostali do provozního okna pneumatik, v další chvíli pak byli mimo.

V závodě jste mohli vidět stejný vzorec. Byly chvíle, kdy byl Lewis velmi rychlý. Takže je tu hodně toho, co musíme pochopit. Máme čas do Montréalu, což je další obtížná trať. Musíme to překonat,“ tvrdí Toto Wolff.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Nevyspalý Hamilton je se sedmým místem spokojený”

  1. Louis65 napsal:

    Ze by HAM uz neumel prohravat, ze kvuli 14. mistu v kvalifikaci nemohl spat? Jeste by mohl zacit vyhrozovat ze opusti kolotoc F1 a mohl by si podat ruku s Red Bullem 🙂

Napsat komentář