Neuvěřitelný comeback, Kubica oficiálně potvrzený do Williamsu!

Robert Kubica byl dnes ráno oficiálně potvrzený jako pilot Williamsu pro rok 2019.

2 Štítky: Robert Kubica Williams Zveřejněno 22. 11 2018 — GPF1.cz

Robert Kubica se vrací do formule 1. Neuvěřitelná věc se stala skutečností. Věc, o které jsme vás exkluzivně informovali už o 14 dní dříve. Nyní už je vše oficiálně oznámeno od týmu Williams.

„Chci poděkovat všem, kteří mi pomohlo během tohoto náročného období mého života,“ řekl Kubica.

„Být zpět na roštu formule 1 je něco neuvěřitelného. Byla to velmi těžká cesta, která byla téměř nemožná. Jsem opravdu nadšený, že budu v roce 2019 na startovním roštu.

Nebude to jednoduché, ale s tvrdou prací si myslím, že můžeme společně s Georgem týmu hodně pomoct. Tento rok byl těžký, ale naučil jsem se hodně. Děkuji Frankovi a Claire za tuto příležitost.

Nemohu se dočkat, až budu znovu závodit.“

Robert Kubica závodil naposledy během Velké ceny Abú Zabí 2010. Kubica utrpěl těžká zranění během nehody v rally roku 2011. Poté se postupně zotavoval. Loni dostal příležitost testování s Renaultem, které už naznačilo jeho snahu o návrat do formule 1.

Letos byl testovacím jezdcem Williamsu, což mu pomohlo k sedačce pro příští sezónu.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Neuvěřitelný comeback, Kubica oficiálně potvrzený do Williamsu!”

  1. trencherman napsal:

    Prý si sedačku vybojoval jako testovací pilot. Samozřejmě jsou to keci a jde jen o peníze. Alespoň dopředu známe outsidera příští sezony. Jen mi mrzí, že tím trpí tým jako je Williams.

  2. Ice-Man napsal:

    Mas penize jezdis. Co vic dodat. Mrzak za zenitem bere misto mladym nadejnym jezdcum. Ze tam neni ocon je proste ostuda cele f1.

Napsat komentář