Alexander Albon je největším favoritem na místo u Toro Rosso

Měl se zúčastnit oficiálních testů formule E ve Valencii, ale prostě se neukázal. Alexander Albon podepsal smlouvu s továrním Nissanem pro nadcházející pátou sezonu šampionátu elektrických formulí. Dvaadvacetiletý Thajec narozený v Londýně je průběžně druhý v šampionátu formule 2, který vyvrcholí na konci listopadu v Abú Dhabi.

Štítky: Alexander Albon Toro Rosso Zveřejněno 16. 10 2018 — GPF1.cz

Albon se měl stát týmovým kolegou Sébastiena Buemiho v týmu Nissan, ale v zákulisí motorsportu se začaly dít věci pod taktovkou šéfa programu F1 Red Bullu Helmuta Marka. Albon byl do roku 2012 členem akademie Red Bullu a tým jej chce nyní zpět, aby jej posadil vedle Daniila Kjvata do Toro Rosso.

Nissan je hluboce nespokojený s vyhlídkou ztráty svého pilota, ale zdá se, že politika vztah je silnější než smlouva, kterou s Albonem tým má.

Alexander Albon se formuli E upsal v létě, když bylo málo pravděpodobné, že by našel angažmá ve formuli 1. Odchod Daniela Ricciarda z Red Bullu a nahrazení Pierrem Gaslym ale spustil dlouhý domino efekt, který teď doputoval k Toro Rosso a Albonovi.

Albonovo angažmá by znamenalo konec Brendona Hartleyho ve formuli 1.

Diskuse k článku

Napsat komentář