Neúčast v testech by stvrdila konec Caterhamu a Marussie

Insolvenční správce Caterhamu nemíní financovat účast týmu v testech, zatímco Marussia vidí poslední naději také v nadcházejících týdnech.

1 Štítky: Caterham Marussia Zveřejněno 5. 01 2015 — Jan Pastorek

Insolvenční správce Caterhamu nemíní financovat účast týmu v testech, zatímco Marussia vidí poslední naději také v nadcházejících týdnech.

Henry Shinners ze správcovské společnosti Caterhamu potvrdil BBC, že stále jedná se třemi subjekty, které mají zájem o koupi stáje.

„Rozhovory se zájemci pokračují, ale pokud nenajdeme kupce do testů, nezaplatíme je. Nevylučoval bych nic, ale pokud zůstaneme ve stejné pozici do prvního závodu, šance na záchranu týmu budou prakticky nulové,“ uvedl.

Je však velmi pravděpodobné, že konečnou by pro tým znamenala už neúčast v zimních testech, které začínají 1. února v Jerezu. „Musí se to dát do pohybu v příštích týdnech, pokud má dojít k uzavření smlouvy,“ potvrdil Shinners.

Stejně vidí situaci týmu Marussia jeho bývalý šéf John Booth. Jeho stáj je sice v mnohem horší situaci, protože už došlo i na dražbu majetku, Booth se ale ještě nevzdal.

„Pořád tu existuje malá naděje,“ uvedl pro Yorkshire Post. „Ale už začíná být moc pozdě. Máme dva týdny na to, abychom dali něco dohromady. Takže šance tu pořád je.“

„Jednáme s investory a jsou to pozitivní jednání. Zjišťujeme, že je tu mnoho pozitivních ohlasů, ale velký otazník visí nad tím, jestli někdo překročí čáru.“

Diskuse k článku

Napsat komentář