Netflix bude v Rusku s Mercedesem. Ten doufá, že se mu vyhne prokletí loňské GP Německa

Ruská Grand Prix by se mohla pro Lewise Hamiltona stát historitckým milníkem, na spadnutí je totiž vyrovnání rekordních 91 výher Michaela Schumachera. Přestože je Brit letos až na pár výjimek dominantní, šéf stáje Toto Wolff má obavy. V zázemí týmu totiž bude točit štáb internetové televize Netflix. Naposledy se tak stalo vloni v Německu…

Štítky: GP Ruska Mercedes Zveřejněno 24. 09 2020 — Lukáš Štěrovský

Na bláznivou a deštěm ovlivněnou Velkou cenu Německa 2019 si asi všichni dobře pamatujeme. Závod, ve kterém Stříbrné šípy slavily 125 let v motorsportu, nakonec skončil pro Mercedes ziskem pouhých dvou bodů za deváté místo Lewise Hamiltona.

Teď se Netflix, který i přes pandemii koronaviru připravuje třetí sérii populárního dokumentárního seriálu Drive to Survive, chystá znovu vydat do zázemí Mercedesu, aby sledoval, zda Lewis Hamilton vyrovná počet výher Michaela Schumachera.

„Když s námi naposledy točili v Hockenheimu, byl to náš nejhorší závod sezony. Vznikla z toho velmi poutavá epizoda, ale tentokrát doufáme, že odjedeme skvělý závod,“ má jasno Toto Wolff.

Na trh přichází první elektrické SUV ID.4 od Volkswagenu

Do karet mu nahrává fakt, že Mercedes v Rusku od debutu okruhu v roce 2014 nebyl ještě ani jednou poražen. „Je to pro nás dobrý okruh z hlediska historie. Okruh je přitom z hlediska profilu zvláštní, hlavně nájezdem do první zatáčky, který je velmi dlouhý. Znamená to, že jezdec na pole position není nutně v nejsilnější pozici pro start závodu, lépe na tom mohou být ti za ním.

Mohli jste to vidět vloni, kdy Vettel předjel Leclerka v nájezdu do druhé zatáčky, a v roce 2017, kde Valtteri předjel ze třetího místa na startu prvního Vettela. Naše kvalifikační tempo je letos velmi silné, ale naše výhoda se v neděli může velmi snadno stát slabinou,“ obává se Wolff.

Takhle dopadl Lewis Hamilton se štábem Netflixu v zádech naposledy.