Nerozhodný Button nevylučuje trvalý návrat do F1

Že by formule 1 přece jen Jensonu Buttonovi chyběla? Brit v posledním rozhovoru nevyloučil možnost permanentního návratu pro příští rok – přestože o něčem takovém ještě v listopadu nechtěl ani slyšet.

Štítky: Jenson Button Zveřejněno 16. 05 2017 — Lukáš Štěrovský

Během posledního závodního víkendu sezony 2016 se Brit vytasil s prohlášením, že i přes smlouvu s McLarenem pro rok 2018 se do F1 v pozici aktivního pilota nevrátí. S ohledem na Alonsovo „odskočení“ do série IndyCar se Button objeví v letošní Grand Prix Monaka. A nemuselo by jít o ojedinělou účast.

Spekuluje se totiž o odchodu frustrovaného Alonsa, kterému navíc letos končí smlouva, do Renaultu. Tím by se McLarenu vedle relativně stále mladého a nezkušeného Vandoorna uvolnilo místo, které by z logiky věci bylo vhodné zaplnit zkušeným závodníkem – třeba Jensonem Buttonem.

„Nemůžu to vyloučit,“ obrací Brit o sto osmdesát stupňů. „S týmem mám smlouvu, podle které bych měl příští rok závodit.“ Co se týče letošku, Button se podle svých slov nebude snažit o to, aby nastoupil do více závodů. „Měl jsem tolik možností letos závodit, bylo to až k popukání.

Dokonce jsem vyjednával s dvěma týmy, které mě žádaly, abych pro ně letos závodil. O to jsem ale zájem neměl,“ tvrdí sedmatřicetiletý závodník, který si pauzu vyloženě užívá. Na sociálních sítích zveřejňuje nemalé množství fotografií z různých sportovních a kulturních akcí, kterých se účastní.

A co od sebe sám Button očekává ve Velké ceně Monaka? „To nevím. Nevím, jestli skočím do auta, budu se cítit odlišně a nebudu konkurenceschopný.“

Diskuse k článku

Napsat komentář