Nepřijatelné a frustrující. Takové věci se nemohou stávat, štve Verstappena

Pilot Red Bullu nedokončil druhý závod ze tří. V Austrálii stejně jako v Bahrajnu odstoupil ve druhé polovině Grand Prix, ve které byl pohodlně na pozici zajišťující stupně vítězů. V šampionátu už tak Max Verstappen ztrácí na vedoucího Charlese Leclerca 46 bodů.

Štítky: GP Austrálie Max Verstappen Zveřejněno 10. 04 2022 — Lukáš Štěrovský

„V tuto chvíli ani nechci přemýšlet na boj o titul, jsme na míle daleko. Důležitější je dokončovat závody,“ nebral si Nizozemec servítky. „Celkově to byl špatný den, neměl jsem tempo, takže jsem se jen staral o pneumatiky a snažil se dotáhnout.

Vypadalo to na snadné druhé místo. Věděl jsem, že s Charlesem nemůžu bojovat, takže nemělo smysl na něj tlačit. Jenže nakonec jsme závod ani nedokončili, což je frustrující a nepřijatelné,“ hořekoval.

Red Bull přitom provedl po kvalifikaci několik oprav, na Verstappenově voze se pracovalo ještě několik momentů před startem. Jednalo se o stejný problém, jaký jej stál závod? „Musíme to prošetřit. Věděl jsem, že se vyskytl nějaký problém, takže bylo otázkou, jestli závod dokončíme. Pokud chcete bojovat o titul, takové věci se nemohou stávat.“

V Austrálii dominoval Leclerc! Verstappen opět bez bodů