Neoficiálně: Sainz do Renaultu už pro Grand Prix Maďarska

Pokud Renault zaplatí Red Bullu osm milionů dolarů a vyplatí tak Sainze ze smlouvy, Španěl už od Velké ceny Maďarska bude jezdit za francouzský tým. Tvrdí to magazín Auto Bild.

Štítky: Carlos Sainz Zveřejněno 16. 07 2017 — Lukáš Štěrovský

Není tomu tak dávno, co se Carlos Sainz vyjádřil ve smyslu, že další rok s Toro Rosso je nepravděpodobný. Načež se ozval šéf Red Bull Christian Horner i poradce týmu Helmut Marko s tím, že smlouva hovoří jinak a Sainz bude v Toro Rosso i další, v pořadí už svoji čtvrtou sezonu.

Teď se zdá, že by nemusel dojezdit ani tu třetí. Šéf Renaultu Cyril Abiteboul totiž prý jedná s Helmutem Markem o možnosti Sainzova přestupu, a to prakticky s okamžitou platností. Pokud by se nakonec vše domluvilo, mladý Španěl by oblékl kombinézu Renaultu už za dva týdny v Maďarsku.

Co je k tomu potřeba? Renault údajně musí Sainze vyplatit ze smlouvy, a to za pomocí osmi milionů dolarů. Jestli se tak stane, Sainz nahradí Jolyona Palmera, na Sainzovo místo zase poputuje Pierre Gasly.

„Jestliže pilot nechce s týmem zůstat, když láska vyprchá, nemůžete ho nutit skrze smlouvu, měli byste ho nechat jít,“ pronesl k situaci ohledně Sainze vlastník Red Bullu Dietrich Mateschitz během rakouské Grand Prix.

Diskuse k článku

Napsat komentář