Neochotný Hamilton začíná pociťovat výhody simulátoru

Na začátku roku Hamilton uvedl, že v simulátoru tráví zhruba dvacet kol ročně a tyto technologie jsou zbytečné. Vzhledem k těsnému souboji s Red Bullem byl však sedminásobný šampion nucen svou filosofii přehodnotit a nyní si už všímá několik výhod, které mu simulátor poskytnul.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 28. 07 2021 — Vašek Štěpánek

Lewis Hamilton se před časem velmi ostře vyjádřil na téma nových simulačních technologií a označil je dokonce za zbytečné a ztrátu času. Sezona 2021 je ale v plném proudu a je ve znamení ostrého boje mezi Mercedesem a Red Bullem, to přimělo sedminásobného mistra světa změnit svůj názor.

Před GP Velké Británie strávil Hamilton úterní a páteční ráno na simulátoru v Brackley, kde má Mercedes svou továrnu. Šéf týmu Toto Wolff následně prozradil, že Hamilton si začíná uvědomovat význam simulátorů a je vděčný za novou příležitost, jak ze sebe dostat maximum.

„Ano, simulátor nebyl Lewisův oblíbený nástroj, myslím si ale, že jsme jej vyvinuli na takovou úroveň, která je ve své disciplíně jedna z nejlepších a on (Hamilton) začal vnímat jisté výhody tohoto způsobu práce.

Aktuálně se nacházíme ve velmi těsném boji s Red Bullem. Je to tak těsné, že každý detail a malá výhoda může mít velký dopad. Proto s Lewisem nyní společně postupujeme tak, abychom našemu vozu porozuměli více i díky simulátoru.“

Audi RS Q e-tron: Na Dakar míří auto s vnitřnostmi z DTM a formule E

Práce na simulátoru se podle Mercedesu vyplatila už v Silverstonu, kam tým dovezl svůj poslední balík vylepšení a úprav. Hamilton i za svou práci na simulátoru obdržel odměnu v podobě vítězství, na které čekal od poloviny května!

Wolff je také přesvědčen, že nový balík vylepšení funguje skutečně dobře. Mercedes by měl údajně díky novým vylepšením stáhnout náskok Red Bullu na polovinu.

„Nejedná se o velké změny. Ve skutečnosti jde o dlouho připravované díly, které nám lépe pomohou vyladit náš vůz. Není pochyb o tom, že jsme se Red Bullu přiblížili. Jistě, stále nejsme tam, kde chceme být, ale řekl bych, že v závodním tempu už jsme nebyli daleko.

Zbytek roku nebude jednoduchý. Oni (Red Bull) budou stále velmi silní a nebezpeční. My se jen musíme snažit minimalizovat naše slabiny, a to je to, co Lewis dělá jako pilot a my jako tým,“ zhodnotil situaci Wolff.

Mercedes na Silverstonu nestáhl jen výkonnostní ztrátu na Red Bullu, ale i jeho bodový náskok. Tým z Brackley se v poháru konstruktérů přiblížil na rozdíl pouhých 4 bodů. Mezi jezdci pak Hamilton ztrácí už jen 8 bodů.