Není to pro každého, já to ale zvládnu, říká Alonso o nabitém kalendáři

Zkombinovat dva šampionáty v jedné sezoně, to podle Fernanda Alonso není vhodné jen tak pro někoho. Něco takového lze prý navíc učinit jen v určité fázi kariéry a s konkrétními znalostmi.

1 Štítky: Fernando Alonso Zveřejněno 21. 02 2018 — Lukáš Štěrovský

Vyjma 21 závodů formule letos Fernando Alonso absolvuje také šampionát vytrvalostních závodů WEC, a to včetně slavné čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans. Španěl si je však jistý, že ve svých šestatřiceti letech takto časově náročný kalendář zvládne.

„Ještě nešedivím. Ale ne, vážně. Fyzicky jsem na tom dobře. Jasně, že před deseti lety by bylo velmi těžké nebo dokonce nemožné postavit se takové výzvě. Teď si ale jsem stoprocentně jistý, že to zvládnu. S tím, jak znám formuli 1 i ostatní kategorie jako Indy 500, díky tomu, že vím, jak potřebuji cestovat, jsem připravený.

Proto jsem takový program ještě neabsolvoval. Je to nemožné až do určitého bodu kariéry, ve kterém teď jsem. Navíc to není pro každého,“ nabádá Alonso. „Tento rok bude důležité ujasnit si všechny detaily. Budu mít plán v podstatě na každý den až do listopadu a poslední Grand Prix, abych byl v co nejsilnější kondici.“

Diskuse k článku

Napsat komentář