Není důvod, aby se letos neopakoval napínavý souboj Mercedes – Red Bull

Poradce Red Bullu Helmut Marko věří, že vzájemná bitva mezi Mercedesem a Red Bullem může letos pokračovat přesně tam, kde minulý rok skončila.

Štítky: 2022 Helmut Marko Mercedes Red Bull Zveřejněno 24. 01 2022 — Vašek Štěpánek

Vedoucí juniorského programu Red Bull Dr. Helmut Marko popřel množící se spekulace, že rudí býci nestíhají přípravy nového monopostu RB18 na rok 2022 a budou tak vůči ostatním týmům v nevýhodě.

Samotný šéf Red Bullu Christian Horner uvedl, že nový vůz sice splňuje cíle, které si stáj zadala, nicméně druhým dechem dodal, že tým ovlivnil vývoj loňského monopostu, kdy se Red Bull snažil mít konkurenceschopný vůz v boji o titul s Mercedesem.

Na veřejnost se také dostala informace o tom, že stáj z Milton Keynes nedokázala dokonale namíchat palivo, které bude mít ve své směsi nově až 10 % podíl biopaliv. I přesto si Marko myslí, že Red Bull nebude daleko od špičky.

Mercedes-AMG One na špionážních snímcích

„Jediné, co mohu říci je, že chceme obhájit titul Maxe Verstappena a jsme ve velmi dobré pozici. Vloni nám běžely dva odlišné vývojové programy a oba fungovaly naprosto špičkově. Není důvod si myslet, že my a Mercedes nejsme favorité i pro rok 2022. Leda, že by někdo z ostatních v nových pravidlech našel jakýsi kámen mudrců,“ domnívá se Marko.

Během volna se Marko na deset dní ubytoval v lázeňském centru v Innsbrucku. 78letý Rakušan přiznal, že se po stresující sezoně 2021 potřeboval detoxikovat a zároveň nabrat potřebné síly na rekordně dlouhou sezonu 2022, která čítá 23 závodů.

„Svou dovolenou jsem si opravdu užil, potřeboval jsem ji, jako každý člen týmu. Byla to slast pro duši. Během pobytu jsem telefony zvedal pouze večer a musím říct, že jako detoxikace podobná zařízení fungují skvěle a všem to vřele doporučuji,“ uzavřel odlehčeně Marko.