Nenávistné projevy provozovatelé sociálních sítí dostatečně neřeší

Když Nicholas Latifi v závěru Velké ceny Abú Dhabi v roce 2021 havaroval a způsobil tím vyjetí safety caru, který Lewise Hamiltona připravil o titul, dočkal se za to na sociálních sítí od některých „fanoušků“ dokonce výhružek smrtí. Vše se vyhrotilo natolik, že Kanaďan si musel najmout osobní ochranku. Pilota Williamsu se ale teď zastal samotný Hamilton, který zkritizoval mimo jiné i provozovatele sociálních sítí.

Štítky: George Russell Lewis Hamilton Nicholas Latifi Zveřejněno 22. 02 2022 — Lukáš Štěrovský

„Byl jsem v kontaktu s Nicholasem,“ přiznal Hamilton, že Kanaďanovi nic nevyčítá. „Má mou plnou podporu. Vím, jak těžké to v takových situacích může být, a myslím, že je pro něj důležité vědět, že má podporu lidí kolem sebe.

Na reakcích fanoušků bylo vidět, že tento sport vyvolává hodně vášně, tím je tak skvělý. Je v něm spousta vášně, musíme ji ale usměrňovat pozitivním způsobem, ne negativním,“ říká Hamilton, kterému se nelíbí přístup provozovatelů sociálních sítí.

Extreme E má po prvním víkendu dva zraněné závodníky

Nedostatečný posun

„Nemyslím si, že by v tomto směru došlo k nějaké velké změně nebo posunu. Podle mého provozovatelé těchto sociálních sítí neodvedli dostatečnou práci. Musíme na ně pořád vyvíjet tlak. Duševní zdraví je skutečný problém a lidé jsou prostřednictvím sociálních sítí zneužíváni. To si nikdo nezaslouží a nemělo by se to tolerovat.

Provozovatelé sociálních sítích jsou ale schopni provést změny, akorát se mi nezdá, že by to dělali dostatečně rychle. Proto na ně musíme v tomto směru vytvářet nátlak,“ nabádá Hamilton.

Ten není jediným kritikem, v podobném duchu se vyjádřil i Latifiho bývalý kolega George Russell. „Lidé za klávesnicí si myslí, že mají právo říkat cokoliv, co se jim zalíbí, někomu, kdo se snaží tvrdě pracovat na svojí kariéře. Sportovci a lidí v záři reflektorů musejí odvádět fakt hodně práce. Jenže dneska se skoro až zapomíná, že i oni jsou jen lidi.

Musíme v tomto směru udělat víc. Bylo mi Nicholase hrozně líto. Je to úžasný kluk. Vůbec si nezasloužil to, co mu lidi psali,“ štve Russella.