Nemůžeme za to, že je nyní F1 tak jednoznačná, hájí se Mercedes

Šéf Stříbrných šípů v F1 Toto Wolff nesouhlasí s kritikou fanoušků, podle kterých je letošní šampionát už rozhodnutý. Vedoucí tým podle něj nelze hnát k odpovědnosti za to, že sezona nabízí méně rozličné výsledky na čele.

Štítky: Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 27. 07 2020 — Lukáš Štěrovský

Mercedes získal v prvních třech závodech tři výhry v kvalifikaci a stejný počet triumfů v závodě. V kvalifikaci na GP Maďarska byl o více než sekundu rychlejší oproti Red Bullu a Ferrari. A tak není divu, že se začínají ozývat hlasy o tom, jak je letošní sezona v podstatě už rozhodnuta.

S tím ale nesouhlasí šéf týmu Mercedes Toto Wolff. „Kdybychom brali sezonu za jistou, jako procházku růžovým sadem, a jen bychom čekali na převzetí trofeje na konci roku, nevyhráli bychom. Ve stáji není nikdo, kdo by si myslel, že je hotovo. To by nás mohlo opravdu nachytat.“

Wolff už dříve obvinil Ferrari, že jeho nelegální motor z loňska Mercedes přes zimu donutil nasadit taková vylepšení pohonné jednotky, jaké by za normálních okolností ani nepotřeboval. Proto má oproti konkurenci takový náskok.

Vyhodnocení úvodní části sezony

Dominance jednoho týmu ale podle Wolffa není pro F1 nic nového. „Vždycky se objevil tým, který dominoval, ať už to bylo Ferrari počátkem roku 2000 nebo Red Bull po roce 2010. Pro šampionát je to vždycky trochu zvláštní. Tým, který učiní pokrok, ale nelze hnát k zodpovědnosti za předvídatelnost šampionátu.“

Faktem je, že sedmiletá dominance Mercedesu převyšuje roky, kdy kralovalo Ferrari (2000 – 2004) i Red Bull (2010 – 2013). Mercedes by ale prý rád získal nějakého soupeře. „Jsme velmi rádi, když závodíme proti našim fantastickým soupeřům. Rádi bychom bojovali s Ferrari a Red Bullem, stejně jako s Racing Pointem. McLaren a Renault by taky potřebovaly najít cestu zpět na čelo.

Bolt prezentuje první elektrokola v provozu ve Francii

Nic bych si nepřál víc než silné soupeře a to, kdyby se začátkem prvního tréninku nikdo netušil, jaké je rozložení sil. V naší situaci je ale teď velmi těžké nějak míchat s pořadím. Máme jeden klíčový úkol, a to dokončit každý víkend a získat co nejvíce bodů. Nic jiného dělat nemůžeme.“

Wolff také ujišťuje, že rozestupy v šampionátu jsou minimální, proto tým musí dál pracovat. „Rozestupy jsou nic. Když se podíváte na Pohár jezdců, má Lewis po prvních třech závodech 30 bodů na Maxe, takže jednou odstoupí, a vše je pryč. Vidíme, že Red Bull má napříč celým víkendem potíže, a pak mají slušné auto. Musíme pokračovat v práci,“ má jasno Wolff.

Verstappenův příběh bouračky při cestě na startovní rošt