Nemá smysl, aby letos Alpine přizpůsobil auto Alonsovu stylu

Fernando Alonso nechce, aby letos Alpine vyvíjel a upravoval vůz tak, aby více vyhovoval jeho jízdnímu stylu. Podle Španěla je daleko důležitější soustředit se na revoluční sezonu 2022.

Štítky: Alpine Fernando Alonso Zveřejněno 20. 05 2021 — Vašek Štěpánek

Dvojnásobný mistr světa se letos vrátil do královny motorsportu po dvouleté pauze, jeho staronovým útočištěm je Alpine, pro který už Alonso v minulosti dvakrát závodil, tehdy se ale tým ještě jmenoval Renault.

Alonsovým týmovým kolegou je mladík Esteban Ocon, který Alonsa zdolal zatím ve všech závodech, Francouz byl Alonsem poražen zatím pouze v jedné kvalifikaci. I proto se tým snaží auto poupravit, aby více sedělo jízdnímu stylu, který Alonso má.

„Tento vůz má jiný přístup u posilovače řízení, a na to nejsem úplně zvyklý. Nechci být příliš konkrétní. Myslím ale, že tým odvádí dobrou práci, aby mi pomohl si zvyknout lépe. Doufejme, že je to krok správným směrem,“ uvedl Španěl.

Nicméně si mistr světa z let 2005 a 2006 myslí, že by tým neměl ztrácet čas vývojem současného vozu. Alpine by se měl co nejdříve zaměřit na design vozu pro příští sezonu.

„Existuje více drobností, na které si musím zkrátka zvyknout. Díky tomu, že za rok budeme mít úplně jiné vozy, nemá smysl, aby tým vyvíjel tento vůz dál. Ve zbytku roku bude na mě, abych se s vozem A521 naučil řídit. Myslím, že se brzy dostanu na takovou úroveň, jakou chci.“

Alonso také doufá, že bude s týmem v Monaku konkurenceschopný. Alpine byl v posledních dvou víkendech rychlý na jedno kolo, což je v Monaku klíčové. Pilot Alpinu očekává, že v ulicích Monte Carla dostane maximum jak ze svého vozu, tak ze sebe samotného.

„Myslím, že auto bude v Monaku rychlé, mám dobrý pocit z tamního nastavení. Je pro mě důležité, abych měl ve voze 100 % důvěru, což zatím stále nemám, řekl bych ale, že se to tady může zlepšit.

V autě se nyní cítím pohodlně, což je skvělé. Musím ale teď zapracovat i na tom, abych mu bezmezně věřil. Je to na mně, takže se o to pokusím a dám do toho všechno,“ uvedl odhodlaně Alonso.

Během prvního tréninku na GP Monaka Alonso jemně narazil do svodidel a urazil si přední spojler.