Některé týmy bojkotují Grand Prix Austrálie, diváci mají zakázaný vstup

Pořádně zamotaná je kvůli nákaze koronavirem a tím pádem rizikem jeho šíření situace jen necelé dvě hodiny před startem úvodního tréninku na závod v Austrálii. Ten by se nakonec poněkud překvapivě konat mohl, ovšem zřejmě bez fanoušků – a možná i některých týmů!

Štítky: GP Austrálie Zveřejněno 13. 03 2020 — Lukáš Štěrovský

Na schůzce mezi šéfy stájí a vedením šampionátu prý došlo na hlasování, které skončilo 5:5. Pro měly hlasovat stáje Mercedes (Lewis Hamilton ale sdílel fotku, na které tvrdí, že „doslova nechce opustit hotelový pokoj“), Red Bull, AlphaTauri, Racing Point a Williams, naopak proti Ferrari, Renault, Alfa Romeo, Haas a McLaren, který však už teď ví, že nenastoupí.

V době, kdy už fanoušci čekají před branami okruhu a přípravy na tréninky nabírají na obrátky, zatím nemáme žádné oficiální stanovisko, jen spoustu dohadů. Například premiér státu Victoria, Daniel Andrews, prohlásil, že závod, pokud vůbec proběhne, bude bez diváků na tribunách.

Paradoxem je, že týmy, které závodit nechtějí, ani nemohou začít balit, protože první trénink je stále v plánu a na okruhu probíhají doprovodné akce. Pokud by závod chtěla zrušit samotná Mezinárodní automobilová federace jakožto pořadatel šampionátu, muselo by na začátku Velké ceny být méně než 16 vozů, jinak kvůli vlastníkům komerčních práv FOM závod MUSÍ uspořádat – viz Grand Prix USA 2005 s pěti vozy. A jelikož FIA, FOM i australský promotér závodit chce, můžeme být v neděli svědky Velké ceny bez diváků a s půlkou startovního pole…

Diskuse k článku

Napsat komentář