Nejvyšší šéf Ferrari stojí za Binottou. Tým jen musí „dozrát“

Předseda představenstva Ferrari John Elkann plně důvěřuje Mattiu Binottovi a bude jej i nadále plně podporovat. Elkann je s prací Ferrari relativně spokojen, uznává ale, že jsou oblasti, ve kterých se musí Maranello zlepšit.

Štítky: Ferrari John Elkann Mattia Binotto Zveřejněno 11. 09 2022 — Vašek Štěpánek

Před začátkem sezony se o Ferrari mluvilo jako o jednom z kandidátů na letošní titul. Zprvu to tak i vypadalo, Leclerc vyhrál dva závody v Bahrajnu a Austrálii a vytvořil si solidní náskok na čele šampionátu. Od té doby to ale jde s Ferrari z kopce.

Od začátku dubna se rudé monoposty zmohly už jen na dvě další vítězství. Red Bull za tu samou dobu ovládl deset závodů a Max Verstappen je teď už velmi blízko k zisku dalšího titulu mistra světa – nastala situace, kterou po Austrálii asi málokdo předpokládal.

Smutné na tom je, že Ferrari má rychlostně pořád dostatečně dobrý vůz, aby mohlo rudým býkům zatápět. Maranello se z boje o titul vyřadilo samo svými chybami ve strategii, chybami pilotů a také nespolehlivostí, přesto je představenstvo s letošní sezonou spokojeno.

Předseda Ferrari John Elkann odmítá kritiku, která se svalila na šéfa Ferrari Binotta. Elkann je s prací svého kolegy spokojen a zdůraznil, že se důvěra v Binotta vyplatila, neboť monopost má po dlouhé době rychlost.

„V Binotta jsme vložili velkou důvěru, která se vyplatila. Jsme spokojeni s prací, kterou on a jeho lidé udělali, protože po dlouhé době vidíme Ferrari, které je rychlé a má šanci vyhrávat závody. To je pro nás to nejdůležitější.

Musíme pokračovat v tomto pokroku a ujistit se, že jdeme správným směrem a musíme se zbavit chyb, kterých jsme se letos dopustili. Celkově ale vnímám počínání Ferrari v roce 2022 jako pozitivní,“ zakončil předseda představenstva John Elkann.