Největší výzvou okruhu v Zandvoortu je překvapivě třetí zatáčka, taky klopená

Před víkendem Grand Prix Nizozemska se mluvilo zejména o poslední klopené zatáčce zrekonstruovaného okruhu v Zandvoortu. Jezdci se ale shodují, že nájezd na cílovou rovinku pro ně bude snadnou záležitostí na plný plyn. Mnohem zajímavější je zatáčka číslo tři.

Štítky: GP Nizozemska Zandvoort Zveřejněno 3. 09 2021 — Lukáš Štěrovský

Ta nese název Hugenholtz a je rovněž klopená. Ovšem oproti poslední zákrutě není její sklon stejný po celé šíři. Zatímco ve spodní části činí náklon jen 4,5 stupně, na vnějšku zatáčky je to už 19 stupňů. Pro srovnání, v poslední zatáčce se sklon pohybuje od 15 do 18 stupňů.

Třetí zatáčka tak má tvar jakési misky, což znamená, že skrze ni vede hned několik vhodných stop. „Dává vám to víc možností, kudy jí projet,“ vysvětluje Max Verstappen.

„Myslím si, že to bude hodně vzrušující, možná povede ideální stopa vnějškem a vozy tam budou moci jet vedle sebe. Uvidíme!“ těší se zase Charles Leclerc.

„Nikdy jsem nejel na tak moc klopené dráze. Vybavím si třeba nájezd do sekce stadionu na Hockenheimu, ale to se nedá srovnávat. Tady je to třikrát nebo čtyřikrát větší náklon,“ dodává Esteban Ocon.