Největší Kvjatova slabina? Starty a první kola. Byl až moc agresivní

Takového názoru je šéf Toro Rosso Franz Tost. Ten, podobně jako třeba Daniel Ricciardo, věří, že Rusovi by prospěla krátká pauza, po níž by se do F1 vrátil s jiným týmem.

Štítky: Daniil Kvjat Red Bull Toro Rosso Zveřejněno 12. 12 2017 — Lukáš Štěrovský

Kvjatovu divokou kariéru u rodiny Red Bullu asi není třeba dvakrát připomínat. Po loňské degradaci do Toro Rosso v úvodu sezony byl Rus letos hned dvakrát odstaven, aby posléze s nápojovým gigantem úplně rozvázal smlouvu. Od té doby se o něm nic moc neví. Naposledy se Kvjat objevil při testování vozu Euro NASCAR, v této sérii prý ale působit nebude.

Podle Rusova bývalého šéfa u Toro Rosso, Franze Tosta, by si Kvjat ještě zasloužil šanci v F1. „Pořád jsem přesvědčen o tom, že Daniil je přirozeně velmi rychlý. V Red Bull byl někdy dokonce rychlejší než Daniel Ricciardo. Ale letos nedokázal ukázat svůj potenciál,“ řekl Tost. Nejdřív by se však Kvjat musel zbavit přílišné agresivity, kterou aplikoval na startech a v prvních kolech velkých cen.

„Občas byl na začátku moc agresivní. První zatáčka byla jeho slabinou. Chtěl v úvodních sto metrech získat až příliš, a to za každou cenu. Tím dostával sám sebe pod zbytečný tlak, a to nikdy není dobré. Byl zapleten do tolika incidentů v prvním kole (namátkou GP Ruska a Číny 2016, letos kolidoval v prvním kole na Silverstone s tehdejším kolegou Sainzem a v Rakousku smetl Alonsa a Verstappena, pozn. red.).

To mu znemožnilo ukázat, čeho je schopný. Možná krátká přestávka, při níž by se reorganizoval, by pomohla, abychom Daniila viděli zpět; s jiným týmem a na jeho obvyklé úrovni,“ domnívá se Tost. „Z jiných týmů vidíme, že pro úspěch je klíčová stabilita. Tento luxus jsme letos jen sotva měli. Vyměnit dva jezdce v průběhu roku, to na naši výkonnost mělo velký vliv,“ dodal ještě šéf Toro Rosso.

Diskuse k článku

Napsat komentář