Sdělení Räikkönenovi o konci angažmá před GP Itálie nemá na porážku v boji o titul vliv

Ferrari kategoricky tvrdí, že porážka ve Velké ceně Itálie nebyla způsobena tím, že Kimi Räikkönen neměl možnost prodloužit smlouvu u týmu.

Štítky: Ferrari Kimi Räikkönen Sebastian Vettel Zveřejněno 20. 10 2018 — GPF1.cz

Víkend na Monze je jedním z těch, který je viděn jako rozhodující v souboji o titul mezi Lewisem Hamiltonem a Sebastianem Vettelem. Hamilton získal nečekané vítězství, i když mělo Ferrari první řadu na startu.

Räikkönen získal pole position, přičemž těžil z aerodynamického pytle Sebastiana Vettela. Vettel byl z celé situace rozhořčený a pravděpodobně i na úkor toho se rozhodl vzít věci do vlastních rukou během prvního kola, kde ostře útočil na Räikkönena.

Jelikož se Vettelovi ale jeho snaha nepovedla, zařadil se za týmového kolegu. Mezitím se Hamilton pokusil Vettela předjet. Německý pilot se vlastní vinou roztočil a přišel tak o možnost vítězství.

To celé vyvolalo diskuze, zda Ferrari neudělalo chybu s oznámením nástupu Charlese Leclerca těsně před závodem na Monze. I díky tomu mohl chtít druhý pilot Ferrari ukázat, co v něm je, a rozhodl se zkrátka jet na sebe, než na tým. Pravděpodobně i toto bylo jedním z klíčů k tomu, že se Ferrari nepodaří získat titul ani letos.

I přesto se šéf Ferrari Maurizio Arrivabene domnívá, že bylo rozhodnutí o Räikkönenově budoucnosti načasované správně a nemělo na celý závod vliv.

„Kimi a Sebastian jsou dva skvělí profesionální jezdci s roky zkušeností,” řekl Arrivabene. „Nejsou to dvě děti z motokár, aby jen tak vyjeli na trať a dělali zmatek.

„Všechno co se řeklo o té situaci je podle mě pouze ukázka toho, že to je neúcta ke skvělým dvěma pilotům. Dovolte mi říct, že i když se Kimi dozvěděl zprávu o jeho budoucnosti, tak získal pole position a ten víkend odvedl všechno správně.

Myslím si, že je důležité si ujasnit dvě věci. Kimi si vždy vedl dobře ve Spa i na Monze. On po nás chtěl odpověď ohledně budoucnosti. Mám pocit, že bylo lepší se rozhodnout na nějaké trati, která je Kimimu bližší, než o víkendu, kde by mu situace nemusela vyhovovat.

Vždy je lepší jednat s jezdci během letní přestávky, takže kdyby to nebylo v Monze, bylo by to v Singapuru.”

Diskuse k článku

Napsat komentář