Nejsilnějším soupeřem Red Bullu bude Mercedes

Red Bull je ústy svého poradce Helmuta Marka přesvědčen, že týn dokáže v roce 2023 obhájit oba tituly, ale sezona bude o hodně těžší než ta loňská.

Štítky: Mercedes Red Bull Zveřejněno 22. 02 2023 — GPF1.cz

“Ano, chceme obhájit oba tituly,” řekl Marko. “Ale neočekávám tak dominantní sezónu jako v roce 2022.”

Ferrari skončilo v minulé sezoně celkově druhé, ale Marko si myslí, že Mercedes má letos lepší předpoklady k tomu, aby se Red Bullu postavil.

“Když vezmete strukturu týmu, osobnosti jezdců a jejich kvality, je Mercedes naším nejsilnějším soupeřem,” řekl Marko deníku Krone. “V minulosti prokázali, že jsou strategicky velmi dobří. Russell je stále silnější a Hamiltonovi ubírá body. Ale Ferrari vyřešilo svůj problém se spolehlivostí a má nyní větší výkon,” uznal Marko.

Red Bullu byla zkrácena kapacita vývoje v aerodynamickém tunelu o 10 procent v důsledku drobného překročení rozpočtového limitu za sezonu 2021.

“Neměli jsme žádný prostor pro experimentování,” přiznává Marko. “Ale vloni jsme měli nejlepší auto, takže pokud tohle – které bylo dokončeno včas – bude fungovat, o čemž jsem přesvědčen, nepříjemné pocity budou spíše malé,” řekl před začátkem pouhých tří dnů oficiálního testování v Bahrajnu.

Pětadvacetiletý Nizozemec Max Verstappen přiznává, že je favoritem.

“Je to prostě logické,” řekl obhájce titulu. “Ale není to samozřejmé, protože každý rok musíte podat dobrý výkon bez ohledu na to, čeho jste dosáhli předtím. Musíte to znovu dokázat. Ale pro letošní sezonu si věříme.”

Marko souhlasí s tím, že konkurence Red Bullu by měla být v letošní sezoně těsnější.

“Nemáme velký náskok, pokud jde o motor, a předpisy jsou nyní rok staré,” řekl Marko. “Dá se předpokládat, že se pole výkonnostně přiblíží.”