Nejsi k Maxovi fér, vzkazuje Horner Stellovi

Šéf Red Bullu je nespokojený se slovy svého konkurenta z McLarenu Andrea Stelly, který veřejně zkritizoval Maxe Verstappena po kolizi s Landem Norrisem.

Štítky: Andrea Stella Christian Horner Max Verstappen Zveřejněno 3. 07 2024 — Dominik Kovář

Vyhrocený a nervy drásající souboj Verstappena s Norrisem, který skončil kontaktem obou pilotů, je aktuálně hlavním tématem ve světě F1. Svůj názor k tomuto souboji již snad dali všichni, kdo se v královně motorsportu pohybují. Nejvíce se samozřejmě řeší slova těch, kterých se souboj přímo týká. Šéf McLarenu Andrea Stella nenechal na Verstappenově jízdním stylu niť suchou (čtěte zde), což šéf Red Bullu Christian Horner označil za nesprávné a nespravedlivé.

“Ze strany Maxe se nic nezmění. Lando se nyní učí, jak s Maxem závodit. Nevyhnutelně se v příštích závodech potkají znovu, protože si jsou naše vozy docela blízko,” řekl Horner pro Sky Sports.

“Max je tvrdý závodník – pravděpodobně jeden z nejtvrdších na celém okruhu a každý ví, že pokud bude závodit proti Maxovi, dá tomu naprosto vše. Už spolu mluvili a nemyslím si, že je zde nějaký problém.”

Co se ale Hornerovi nelíbí, je nepřiměřená kritika Stelly, který odkazoval na Verstappenovo agresivní jízdu na hranicích pravidel v roce 2021. “V roce 2021 byl trestán, pokud udělal něco špatného a stejně tak to měl Lewis, který také závodil tvrdě a byl trestán za věci, které udělal špatně.”

“Myslím si, že je nesprávné a nespravedlivé se takto pouštět do jezdce a jsem si vědomý, že v zápalu boje to bylo pro Andreu frustrující, ale to je prostě tvrdé závodění. Mnoho let pracoval s Michaelem Schumacherem, takže on by tohle měl chápat ze všech lidí nejlépe.”