Nejočekávanější tetování je konečně na světě

Po téměř ročním čekání je to konečně tady. Cyril Abiteboul splnil svůj úkol po prohrané sázce s Danielem Ricciardem a nechal si udělat tetování. Motiv vybíral australský vtipálek, ale velikost a místo na těle byla v režii bývalého šéfa Renaultu.

Štítky: Cyril Abiteboul Daniel Ricciardo Zveřejněno 2. 12 2021 — Vašek Štěpánek

Vloni se Daniel Ricciardo vsadil se svým šéfem, že pokud získá stupně vítězů, nechá si Cyril Abiteboul udělat tetování, v němž bude viditelný Ricciardův rukopis. Sezona 2020 byla pro Renault (dnešní Alpine) ale vcelku úspěšná.

Ricciardovi se podařilo získat stupně vítězů ve Velké ceně Eifelu na legendárním Nürburgringu a závod dokončil na třetím místě. Bylo to po více něž dvou letech, co se Australan objevil na bedně. Svůj výkon následně zopakoval také při GP Emilia Romagna.

Od té doby jsme čekali na odhalení prvního tetování lídra Renaultu. Během letošní zimy byl ale Abiteboul z francouzského týmu nucen odejít a sázka šla do ústranní. Někteří už tipovali, že sázka jednoduše vyšumí, ale na začátku týdne se stal pravý opak.

„Konečně se nám to podařilo naplnit! Cyrilovi jsem řekl, že tetování nebolí. Je to podobná bolest, jako když se člověk škrábne a má ostré nehty. Jsem rád, že do toho šel,“ usmíval se nynější pilot McLarenu.

Abiteboul zavzpomínal, že debata s Ricciardem o tetování proběhla ještě před samotným začátkem loňské sezony. „Vsadil jsem se proti sobě a tohle je daň, kterou jsem musel zaplatit. Mluvili jsme spolu o tom a Daniel mi pak řekl, že bych se měl nechat potetovat a takhle nějak to celé vzniklo,“ přiznal bývalý šéf Renaultu.

Australan je známý pro svůj smysl pro humor a jelikož byl motiv tetování zcela v jeho rukou, spekulovalo se, jak bude konečný výsledek vypadat. Hlasitě se hovořilo o logu francouzské automobilky, vítězem se ale stal Ricciardův oblíbený medojed.

„Má první slova byla, že jsem se provinil, a že na mě rodiče patrně nebudou pyšní. V hlavě se mi pořád opakovala myšlenka, že jsem šťastný, opravdu hodně šťastný. Ale ať už jsem se provinil nebo ne, vypadá to skvěle,“ uvedl Abiteboul.

Ricciardo se Abiteboula ještě zeptal, zda mu chybí formule 1 a zda kouká na závody v televizi, Francouz odvětil, že mu závodění a lidé spjatí s ním chybí. Přenosy sleduje jen ve svém volném čase, který moc nemá.

Pilot McLarenu má sázky očividně v krvi. Letos uzavřel další s generálním ředitelem McLarenu Zakem Brownem. Po Australanově vítězství na italské Monze si nechal americký podnikatel vytetovat podobiznu italské trati.