Nejlepší výkon mojí kariéry! Neoblíbený Magnussen si oblíbil velká slova

Kevin Magnussen po nepochopitelném kolapsu mechaniků v Melbourne a smůle v dalších závodech konečně ukázal potenciál vozu Haas. V Barceloně dojel závod na šestém místě. Ale to nebylo vše.

Štítky: Haas Kevin Magnussen Zveřejněno 14. 05 2018 — Václav Vohýnek

Lepší než šesté místo v cíli byl způsob, jakým s k němu dánský závodník propracoval. Na jezdce nejlepší trojice týmů neměl, s red bully se opravdu po dráze honit nemohl. Ale celkem nečekaně poodjel stájím středu pole. Ani Sainz s renaultem, ani Leclerc se sauberem, ani Alonso s mclarenem. Nikdo se nedostal ani k tomu, aby pozici Kevina Magnussena ohrozil.

„Tento víkend jsme si jeli svou vlastní ligu. Tři týmy vpředu jsou jinde, ti další nám ani nestačily,“ říká jezdec, na kterého se po posledním závodě v Ázerbajdžánu snesla vlna kritiky. Po kolizi s Pierrem Gaslym byl dokonce označován za nejnebezpečnějšího jezdce F1. Za jezdce, který tam nepatří. Teď všem ukázal, že to nemusí být tak úplně pravda.

„Nejlepší výkon mojí kariéry. Ne moc dramatický závod, ale měl jsem celou dobu vše pod kontrolou a jel si pro umístění, které jsme potřebovali. Nebylo to drama, bylo to skvělé!“ rozplýval se Kevin Magnussen.

Spokojenost byla nemalá, bohužel pro Haas to v dalším závodě může vypadat úplně jinak. Například v Monaku, kde nejsou rychlé zatáčky. „Našemu autu sedí zejména rychlé zatáčky, v nich je opravdu silné. Ale na dlouhých rovinkách nebo v pomalých zatáčkách to také není úplně špatné. Očekávám, že hodně silní budeme na vysokorychlostních okruzích jako jsou Spa nebo Silverstone. A potom se uvidí.“

Kevin Magnussen drží nahoře tým Haas, protože mnohem zkušenější Romain Grosjean zatím marně hledá bývalou formu. V Barceloně skončil krátce po startu, když neudržel auto ve stopě a roztočil ho ve smyku uprostřed dráhy. Magnussen se celkem nenápadně vypracoval do pozice lídra ambiciózního amerického týmu.

Diskuse k článku

Napsat komentář