Nejlepší Schumacherův závod skončil kolizí s největším přítelem Vettelem

Mick Schumacher v Miami předvedl jeden ze svých nejlepších výkonů v sezoně. Prakticky celý závod bojoval pilot Haasu o body, následně ale přišla kolize s mentorem Sebastianem Vettelem, která naděje zcela zhatila.

Štítky: Haas Mick Schumacher Zveřejněno 10. 05 2022 — Vašek Štěpánek

Mick Schumacher byl v Miami na nejlepší cestě ukončit své čekaní na první body v letošním mistrovství světa, a i samotné kariéře pilota F1. Jen pár kol před koncem ale došlo ke smolné nehodě v první zatáčce, která ‚Schumiho‘ čekání opět prodloužila.

Incident je o to bolestivější, když Schumacher kolidoval se svým přítelem, mentorem a dalším Němcem Sebastianem Vettelem, který měl mimo jiné rozjetý také velmi pěkný závod a byl schopen se po startu z boxů dostat až na bodované pozice.

Představení jezdců před fanoušky základem Alonsova skvělého startu

„Je to opravdu velká smůla. Ta nehoda zničila náš zatím nejlepší závod v letošní sezoně, takže mě to opravdu mrzí, je mi líto i Seba (Vettela). Bohužel jsem ho v tom celém zmatku neviděl, jsem si jistý, že to s týmem budeme pro budoucí závody konzultovat,“ uvedl Schumacher.

Haas tak z Miami odjel s prázdnou, v první polovině závodu to ale vypadalo dokonce i na dvojité body. Podle Schumachera měl Haas dostatečně rychlé auto na to, aby se s přehledem umístil na bodovaných pozicích.

„Trápí mě to, protože vím, že jsme měli tempo. Bojovali jsme s Alpiny, dokázal jsem se držet Estebana (Ocona) a Fernanda (Alonsa), což mi přišlo opravdu skvělé. Bohužel se to v jeden moment celé rozsypalo,“ lituje osud Velké ceny Miami pilot Haasu.

Po Alonsově následné penalizaci za kolizi s Pierrem Gaslym si mohl Mick Schumacher ještě o jednu pozici polepšit. Pokud by se mu podařilo předjet i Estebana Ocona, odjel by pilot Haasu z Miami se čtyřmi body, nyní si musí počkat minimálně do Barcelony.