Nejlepší rok života a nejlepší sezóna kariéry, říká Hamilton

Po vítězství v USA je Hamilton nadšený a nemůže si vynachválit svoji pozici.

8 Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 3. 11 2014 — Jan Pastorek

Po vítězství v USA je Hamilton nadšený a nemůže si vynachválit svoji pozici.

Zatímco v první polovině sezóny trápily Hamiltona různé problémy, v závěru se mu daří lépe a Rosbergovi se v šampionátu vzdaluje.

„Tento tým udělal neuvěřitelnou práci. Je to auto, o kterém jsem snil, a teď ho mám,“ radoval se. „Je to nejlepší rok mého života a nejlepší sezóna mé kariéry. Na své výkonnosti a konzistenci jsem hodně pracoval.“

Hamiltonovu radost znásobují závody, jako byl ten v Austinu. „Není to jen o startu z pole position. Z takových závodů máte ještě lepší pocit, musíte přelstít člověka před sebou.“

Navíc svým vítězstvím navýšil svůj statistický zápis na 32 výher v Grand Prix, čímž se z tohoto pohledu stal nejúspěšnějším britským pilotem v historii formule 1. „Je mi ctí být na seznamu mezi velikány,“ komentoval. „Jsem velmi, velmi hrdý, že teď držím rekord nejvíce vyhraných závodů britským jezdcem.“

K úplné spokojenosti ale potřebuje dotáhnout letošní sezónu do mistrovského konce. „Mám před sebou dva závody a já budu jen útočit stejně jako v posledních pěti nebo deseti závodech,“ avizoval.

 

Diskuse k článku

8 komentářů: “Nejlepší rok života a nejlepší sezóna kariéry, říká Hamilton”

 1. hroch500 napsal:

  ej_kej_ej: Tak to máš blbý, zvláště když fandíš Vettelovi. Ten nadává na vůz, který je v PK s přehledem druhý, byť je pravda že hlavní podíl na tom nese Webberův náhradník. A jestli byl McLaren v r.2009 nějaký rychlík, tak to se mi taky moc nezdá. Vettel krom první sezony v STR sedí pořád v top autě a i v takovém ho dokázal předjet třeba Kobajaši na Caterhamu, nebo jiná okurka
  Někdy žasnu jak dokážete své předsudky a dojmy podložit argumenty, kterými se sami shodíte. Nemáš rád Hamiltona, OK, ale proč nenapíšeš rovnou že ti je nesympatický a hledáš na to racionální důvody?

  Přesně tak: A já jsem neřek že nemám rád rosberka.Jenom že na Lewise prostě momentálně nemá.Tím pádem si titul nevybojuje.A kdyby přecedíky nějaké poruše u Lewise tak bude jenom štastlivec jako jeho otec Keke.

 2. ej_kej_ej napsal:

  Zix: Nemá to vůbec nic společnýho s jeho barvou pleti. Začalo to kdysi tím, že dostal top auto hned na začátku kariéry a od tý doby mu nefandím.
  A od tý doby měl dost blbých momentů – viz jak nadával na pomalý auta a přitom nikdy v žádným nejel, ty na Rosberga a našli by se další.

  Tak to máš blbý, zvláště když fandíš Vettelovi. Ten nadává na vůz, který je v PK s přehledem druhý, byť je pravda že hlavní podíl na tom nese Webberův náhradník. A jestli byl McLaren v r.2009 nějaký rychlík, tak to se mi taky moc nezdá. Vettel krom první sezony v STR sedí pořád v top autě a i v takovém ho dokázal předjet třeba Kobajaši na Caterhamu, nebo jiná okurka 😀
  Někdy žasnu jak dokážete své předsudky a dojmy podložit argumenty, kterými se sami shodíte. Nemáš rád Hamiltona, OK, ale proč nenapíšeš rovnou že ti je nesympatický a hledáš na to racionální důvody?

 3. Zix napsal:

  hroch500: Připomínáš mího kolegu v praci ten hemiltona nemá rád jen pro to že je tmavší.Kdo chce bít hůl si najde.Hem.vyhrál kolik závodů? a Rosberk?No. Hemilton je momentálně nejlepší pilot F1 Rosberk to už i pochopil stačilo se podívat na pódium.

  Nemá to vůbec nic společnýho s jeho barvou pleti. Začalo to kdysi tím, že dostal top auto hned na začátku kariéry a od tý doby mu nefandím. 😉
  A od tý doby měl dost blbých momentů – viz jak nadával na pomalý auta a přitom nikdy v žádným nejel, ty na Rosberga a našli by se další. 😉

 4. hroch500 napsal:

  Zix:
  Nezbývá než doufat, že ještě bude zklamanej a mistr bude nakonec Rosberg– tomu to přeju mnohem víc. Hamiltonovi to nepřeju užjen proto jak na Nica mediálně útoči, zatímco on byl v pohodě a kašlal na něj.

  Připomínáš mího kolegu v praci ten hemiltona nemá rád jen pro to že je tmavší.Kdo chce bít hůl si najde.Hem.vyhrál kolik závodů? a Rosberk?No. Hemilton je momentálně nejlepší pilot F1 Rosberk to už i pochopil stačilo se podívat na pódium.

 5. Zix napsal:

  Nezbývá než doufat, že ještě bude zklamanej a mistr bude nakonec Rosberg 💡 – tomu to přeju mnohem víc. Hamiltonovi to nepřeju užjen proto jak na Nica mediálně útoči, zatímco on byl v pohodě a kašlal na něj.

 6. hroch500 napsal:

  JOSEF: To by ale nebyle Lewis

  To je pravda ale rok 2007 nebude chtít opakovat.Ale já věřim že ještě něco vyhraje.

 7. JOSEF napsal:

  hroch500: Už ani nemusí vyhrát závod stačí 2x druhý

  To by ale nebyle Lewis 😉

 8. hroch500 napsal:

  Už ani nemusí vyhrát závod stačí 2x druhý a má titul.

Napsat komentář