Nedokázal jsem udržet teplotu pneumatik, stěžuje si Button

Ani Grand Prix Kanady nepřinesla McLarenu štěstí. Jenson Button, ani Fernando Alonso závod nedokončili.

Štítky: Fernando Alonso Jenson Button McLaren Zveřejněno 7. 06 2015 — Zuzana Kulichová

Ani Grand Prix Kanady nepřinesla McLarenu štěstí. Jenson Button, ani Fernando Alonso závod nedokončili.

Smůla na paty se celý víkend v Montrealu lepila Jensonu Buttonovi. Kvůli závadě na voze nenastoupil do kvalifikace, po startu ho ještě čekal trest.

„Teď opustím autodrom, sním něco dobrého a popřemýšlím nad dnešním ne úplně snadným dnem,“ plánuje Button. „Pro mě se dnešek ještě víc znesnadnil startem z posledního místa a nuceným průjezdem boxovou uličkou. V takovém případě se dostanete hodně dozadu a jste pak nuceni neustále pouštět ostatní závodníky, kteří vás už předjeli o kolo. Oni potom zajedou do boxů a předjíždí vás znovu, čímž ztrácíte hodně času.

Jedním z našich největších problémů byla nutnost šetřit palivo, kvůli tomu se nám pak nedařilo udržovat optimální teplotu pneumatik.“

Velká cena Kanady skončila pro Fernanda Alonsa ve chvíli, kdy mu vypovědělo službu jeho auto. Španělský pilot je neustálou nespolehlivostí a nedostatkem rychlosti značně nervózní, nicméně letošní boj rozhodně nevzdává.

„Samozřejmě jsem naštvaný, že se tohle opakuje už třetí závod v pořadí. Musíme prostě přidat. Víme, že je v současné době situace taková, jaká je. Co můžeme udělat? Pracovat prostě víc a víc. Ze všeho, co děláme, budeme těžit v budoucích závodech. Už jsme viděli pozitivní náznaky, musíme se pohybovat směrem vpřed a pracovat ještě víc,“ dává sobě i týmu za úkol dvojnásobný šampion.

„Nemáme se z čeho radovat,“ souhlasí se závodníky Jonathan Neale. „Když jsme se naposledy dívali do technických pravidel, psalo se tam něco o čtyřech motorech na sezonu, ne na víkend! Máme tedy na čem pracovat.“

 

Diskuse k článku

Napsat komentář