Vítěz velké ceny Pierre Gasly: Nenacházím slova, nedochází mi to

Kdo by si na tohle před startem závodu vsadil? Na italské Monze uspěl domácí tým AlphaTauri, jehož pilot Pierre Gasly získal první vítězství v kariéře! Jak sám tvrdí, zatím mu pořádně nedochází, co se vlastně stalo.

Štítky: Alpha Tauri GP Itálie Pierre Gasly Zveřejněno 6. 09 2020 — Lukáš Štěrovský

Gasly vytěžil z výjezdu safety caru a červené vlajky, díky čemuž se posunul z původního desátého místa na třetí místo pro druhý start přerušeného závodu. Po něm překonal Lance Strolla, a když Hamilton odbočil do boxů, aby si odbyl penalizaci, dostal se Francouz do čela závodu, kde už i přes tlak ze strany Sainze zůstal!

„Je to neskutečné,“ rozplýval se po závodě jezdec, který získal své úvodní prvenství a rovněž premiérový triumf pro alespoň papírově nový tým AlphaTauri. „Byl to bláznivý závod. Využili jsme červené vlajky, auto bylo hodně rychlé.
Za posledních osmnáct měsíců se mi toho tolik přihodilo. Vloni jsem zažil první stupně vítězů, už to mi přišlo jako něco výjimečného. A teď jsem pro AlphaTauri vyhrál na Monze. Nedochází mi to.“

Gasly loni začal v barvách Red Bullu, ale po půlročním trápení jej tým znovu poslal do své sesterské stáje. V Brazílii získal první stupně vítězů a letos se mu pravidelně daří porážet týmového kolegu Kvjata.

„Nemám pro to žádná slov, tým toho pro mě tolik udělal,“ přiznává Gasly, který do F1 vstoupil v sezoně 2017. „Dal mi příležitost, získal jsem s ním první stupně vítězů. A teď výhru. Je to absolutně šílené. Nedokážu všem dostatečně poděkovat – všem od Alphy až po Hondu.

Monza je okruh, kde jde o výkon, a my porazili Mercedes, Ferrari a auta Renaultu. Je to prostě fantastický den. Nikdy jsem nečekal, že nám tohle může podařit. Mám šílenou radost!“ okomentoval Gasly, který se stal prvním francouzským vítězem velké ceny od roku 1996 a vítězství Oliviera Panise v Monaku.