Nedalo se čekat, že by se Maxovi někdo vyrovnal, zastává se Red Bull Péreze

Šéf Red Bullu Christian Horner popsal, v čem spočívá výjimečnost Maxe Verstappena a proč se ani nedalo očekávat, že by se mu Sergio Pérez vyrovnal.

Štítky: Max Verstappen Sergio Pérez Zveřejněno 7. 08 2023 — GPF1.cz

Přestože Sergio Perez sedí ve stejném voze jako Max Verstappen, rozdíl mezi nimi byl patrný po celou sezónu formule 1 2023. Verstappen vytěžil v prvních 12 závodech nejvíce, když ztratil pouze 22 bodů a získal 10 vítězství, z nichž osm bylo po sobě následujících. Rozdíl mezi Perezem a Verstappenem v šampionátu jezdců nyní činí 125 bodů, což je podle šéfa týmu Christiana Hornera zásluha Verstappenových schopností za volantem.

“Myslím, že má prostě takový cit pro hranice přilnavosti a má takovou důvěru v sebe a své vlastní schopnosti, že se tam dostane tak rychle,” řekl Horner. “Když se podíváte na jeho kola, když se poprvé objevil na novém okruhu, nebo na jeho časy na kolo, jeho první kolo dne bude často o dvě nebo tři sekundy rychlejší než kohokoli jiného. Má obrovský přirozený cit a schopnost pochopit, co auto potřebuje od jeho vstupu, aby z něj dostal maximum. Je fascinující ho pozorovat, protože se prostě tak rychle přizpůsobí situaci nebo stavu vozu.”

Verstappen od svého příchodu k Red Bullu v minulosti překonával své týmové kolegy, Alex Albon a Pierre Gasly se mu v minulosti svými výsledky měli problém vyrovnat. Horner se však domnívá, že lidé by neměli jezdce rychle odsuzovat podle Verstappena, protože i oni mohou podávat solidní výkony, aniž by se mu na trati vyrovnali.

“Být Maxovým týmovým kolegou nebude nikdy snadné. Myslím, že Checo si v posledních dvou a půl letech skutečně vedl velmi dobře, aby dosáhl a dokázal to, co dokázal,” vysvětlil. “To vyžaduje velkou psychickou odolnost, protože nejenže má pořád nůž na krku, ale navíc mu vy [novináři] každý víkend dáváte najevo nelibost a říkáte: ‘Proč jsi na úrovni svých neúspěšných týmových kolegů?

Nikdo se Maxovi nevyrovná, ale Checo je pořád druhý v mistrovství světa, má 40 bodů náskok před třetím místem, v několika velkých cenách pomohl k dvojímu vítězství a v dalších nejméně čtyřech skončil druhý. Má za sebou slušnou sezónu, ale cokoli ve srovnání s Maxem je druhořadé.”