Nechte Eau-Rouge tak jak je

Veleznámá zatáčka na belgickém okruhu se o víkendu stala dějištěm několika velkých nehod. Po včerejší hromadné havárii v dámské doprovodné sérii, dnes následoval další incident Landa Norrise. I přes tyto nehody by Hamilton zatáčku nijak neupravoval.

Štítky: GP Belgie Lewis Hamilton Max Verstappen Zveřejněno 28. 08 2021 — Vašek Štěpánek

Pilot Red Bullu Max Verstappen má na situaci jiný názor. Nizozemec včera údajně viděl plánované změny na okruhu Spa. Úpravy by za účelem zvýšení bezpečnosti právě v zatáčce Eau Rouge vřele uvítal.

„Změny, které jsem včera viděl a má k nim dojít na konci tohoto roku vypadají slibně. Letos už se pro nás nic nezmění, ale příští rok by to mělo být jiné a já to vítám,“ uvedl aktuálně druhý muž v průběžném mistrovství světa.

„Je to velmi rychlá zatáčka a je samozřejmě fajn, když se vám ji povede projet podle plánu. Je zde ale jeden problém – bariéra je až příliš blízko trati. Pokud někdo do těchto bariér narazí, je velmi pravděpodobné, že se odrazí zpět.

Tím pak můžete sejmout další a další auta. Nebezpečné je také to, že nevidíte za horizont, jste jako slepý a pokud tam zůstane stát nějaké auto, jste skoro bez šance se mu vyhnout. Myslím, že i při závodech GT3 se tady odehrála velká nehoda.

Jistě, jsem si vědom toho, že závody nikdy nebudou 100 % bezpečné, myslím si ale, že se změnami, které jsou v plánu, budeme schopni opět zvýšit úroveň bezpečnosti a zase se pohnout z místa,“ pokračuje Verstappen.

Lewis Hamilton však s názorem svého rivala nesouhlasí. Podle sedminásobného šampiona je v Eau Rouge potřeba upravit jen jedna věc. „Myslím, že je potřeba se zbavit jedné boule, která se tam vloni vytvořila.

Je to ale jedno, stejně si lidé nad námi budou dělat to, co chtějí. Osobně nemám pocit, že by museli utrácet další peníze. Nechal bych to tak, jak to je teď,“ vyjádřil se poměrně kriticky Hamilton.