Nechci zůstat v šampionátu, kde jezdec nemá vliv na výsledek, tvrdí Pérez

Velká frustrace je cítit ze slov pilota týmu Racing Point Sergia Péreze. Ten už má dost soubojů ve středu pole. Dokonce tvrdí, že pokud se z formule 1 nestane šampionát, kde bude rozhodovat o výsledku více jezdec než auto, raději skončí.

Štítky: Sergio Pérez Zveřejněno 11. 05 2019 — Lukáš Štěrovský

„Myslím, že by se z F1 měl stát šampionát jezdců, namísto týmů. Během posledních let se to zhoršilo, teď je z toho jen pohár stájí, a ne pilotů,“ štve Péreze. „Je tu několik fantastických jezdců, kteří pravděpodobně nikdy nebudou mít příležitost stát na stupních vítězů kvůli nekonkurenceschopnosti auta napříč celou jejich kariérou. To je zásadní problém a F1 by to měla razantně změnit.

Představte si, jak je frustrující vědět, že budete bojovat jen o pozici nejlepšího ze zbytku světa… víceméně všude víte, jak přibližně dojedete. Je to něco, co se musí rapidně změnit, jinak to bude do budoucna obrovský problém. Vážně se těším na pravidla pro rok 2021…“ doufá Mexičan v napravení situace.

V opačném případě by prý klidně mohl z královny motorsportu odejít. „Nechci být v šampionátu, který je jen o týmech. Snad jezdci do budoucna budou mít větší vliv na výsledky.“

Diskuse k článku

Napsat komentář