Nebylo možné závod odložit, brání se kritizovaný Masi

Velkou kritiku – mimo jiné od Lewise Hamiltona – si za způsob, jakým odřídil Velkou cenu Belgie 2021, vysloužil ředitel závodů Michael Masi. Ten se rozhodl zareagovat vlastním prohlášením a vysvětlit, co jej vedlo ke konkrétním krokům.

Štítky: GP Belgie Lewis Hamilton Michael Masi Zveřejněno 29. 08 2021 — Lukáš Štěrovský

„Nebylo možné odložit závod na pondělí,“ komentuje jednu z výtek. Tady je Masimu potřeba dát za pravdu: traťoví maršálové jsou dobrovolníci, kteří musí v pondělí do zaměstnání, stejně tak jako fanoušci, předpověď počasí je navíc prakticky totožná a týmy se musí urychleně přesunout do Nizozemska, kde se jede už o nadcházejícím víkendu.

„Z pohledu FIA a F1 je samozřejmě nejdůležitější bezpečnost jezdců, týmů a všech diváků. V rámci pravidel a ustanovení Mezinárodního sportovního řádu jsme vyzkoušeli všechny dostupné možnosti, abychom měli co nejlepší příležitost závod dokončit,“ zdůrazňuje.

„Bohužel jsme nemohli jet celou vzdálenost. Odpočítávání celkového časového limitu pro závod jsme zastavili, protože jsme čekali, zda počasí nenabídne okno pro vyjetí na trať,“ tvrdí Masi.

Třetí víkend Extreme E vyhrála dvojice Munnings a Hansen z týmu šéfa McLarenu

Ten odmítá i tvrzení, že jízdu za safety carem nařídil jen pro to, aby byl závod formálně odjet. „Šlo o to zjistit, jaké jsou podmínky. Jsme v neustálém kontaktu s oficiálními poskytovateli meteorologických služeb a vypadalo to, že se objevila možnost na zmírnění deště. Pak ale došlo k opaku,“ lituje.

Jinak vidí situaci Lewis Hamilton. „Bylo to jen o penězích. Ta dvě kola na začátku, se odjela proto, aby každý z F1 dostal své peníze. Myslím tedy, že by ty své měli dostat i fanoušci, protože neviděli to, co si zaplatili a za čím přišli.

Je škoda, že se nedá jet v pondělí. Spa miluju a je mi moc líto, že se v neděli nedalo jezdit. To, co se odehrálo, nebyl závod. Bylo to špatné rozhodnutí pro sport. V době čekání na restart vytrvale pršelo. Existuje jen jeden důvod, proč nás znovu poslali na dráhu. Je mi to líto kvůli fanouškům,“ říká Hamilton.