Lewis Hamilton není ve formě

Během závodu v Číně na tom nebyl nejlépe Mercedes F1 M09 EQ Power+ Lewise Hamiltona, ale ani pilot sám. Myslí si šéf týmu Toto Wolff.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Valtteri Bottas Zveřejněno 15. 04 2018 — GPF1.cz

Hamilton označil závod v Číně za vyloženou „katastrofu“ s tím, že část jeho týmu neodvedla v průběhu celého víkendu dobrý výkon. A že na tom nebyl nejlépe ani pilot sám, si myslí Toto Wolff.

„Podobně jako auto, možná ani on sám nebyl v té správné formě,“ řekl Wolff. „Podle mého názoru je to nejlepší pilot, ale ani nejlepší piloti se neobejdou bez dnů, kdy to prostě není stoprocentní. A pokud máte pod zadnicí auto, které nefunguje na 100 %, a pneumatiky, které nedělají to, co by měly, a proti vám jde strategie závodu… Ve skutečnosti jsme dnes takový scénář diskutovali dnes dopoledne. A pak všechno… šlo prostě špatným směrem.“

Toto Wolff potvrdil, že jeho auta pneumatiky Pirelli buď přehřívají, nebo jsou naopak moc studené.

„Viděli jste v Melbourne, jak umíme být rychlí, když se to povede. Ale ve formuli 1 na nic neexistuje rychlé řešení. Po Austrálii nám předpovídali, že letos budeme dominovat. A podívejte se, kde jsme po třech závodech.“

Zklamán výsledkem je také Valtteri Bottas, který si vítězství podle svých slov zasloužil.

„První zastávka byla načasovaná perfektně, ale pak jsme prohráli. Je to trochu zklamaní, protože nám to proklouzlo mezi prsty,“ hořekoval Bottas.

Diskuse k článku

Napsat komentář