Nebyla to ničí vina, bere situaci s nadhledem Ferrari

Slušně rozjetý závod se Ferrari v posledním kole změnil v noční můru. Pneumatiky nevydržely Räikkönenovi a jen o něco málo později ani Vettelovi.

Štítky: Ferrari Kimi Räikkönen Sebastian Vettel Zveřejněno 16. 07 2017 — Josef Nekvinda

Při „absenci“ Valtteriho Bottase, který po penalizaci startoval až z deváté pozice mělo Ferrari v GP Velké Británie zaděláno na velmi dobrý výsledek. Mohlo v Poháru konstruktérů snížit ztrátu na Mercedes. Kimi Räikkönen byl po startu schopen udržet svou druhou příčku. Sebastian Vettel se propadl o pozici níže a velmi tvrdě musel bojovat s Maxem Verstappenem. Scuderia ale vsadila na brzké pit stopy pro své piloty, a to se v posledních okamžicích závodu ukázalo jako klíčové. Oba museli pro nové pneumatiky a nadějím byl konec.

„Po celý víkend bylo pár míst, pár zatáček, které pro nás byly složité. Snažil jsem se uviset na Lewisovi, udržet rozestup, ale nebyli jsme tolik rychlí. Náskok na Bottase byl ke konci dostatečný, nicméně dvě kola před koncem, na rovince před šestou zatáčkou to byla levá pneumatiky… ta neexplodovala, ale vrchní běhoun byl najednou pryč.

Podle mě jsem na nic nenajel, všechno se do toho momentu zdálo být v normálu. Naštěstí jsem se stihl vrátit hodně rychle, ale zničili jsme také přední křídlo, jak o něho pleskala ta guma. Dneska jsme mohli skončit druzí, ale oproti Lewisovi jsme opravdu neměli rychlost. Máme tedy co dělat. Byl to slušný start, ale jak jsme se usadili za ním, tak už jsme byli bez šance,“ nechal se slyšet Kimi Räikkönen.

„Nemyslím si, že je to něčí vina. I zpětně. Všechno v té době to bylo v pořádku. Kimi, si myslím, měl ten samý problém a to byly jeho pneumatiky o pět nebo šest kol čerstvější. Oba nás to trochu překvapilo. Mohlo to dnes být o něco lepší, ale jestli je to katastrofa? Nemyslím si. Už od startu jsem měl problém s brzdami, které začaly hořet, takže od této doby to byl těžký závod.

Nedokázal jsem se dostat před Maxe, takže jsme udělali pit stop a pak to vypadalo na třetí až čtvrtou příčku. Bylo jasné, že by se docvakl Valtteri, který těžil z toho, jak jsem uvízl za Maxem. Celkově tu malé věci vedly k rušnému odpoledni,“ dodal druhý pilot Ferrari.

Diskuse k článku

Napsat komentář