Nebude to na nás mít žádný vliv, tvrdí Renault o rozchodu s McLarenem

Šéf francouzské stáje Cyril Abiteboul je přesvědčený, že odchod McLarenu, který v roce 2021 přejde na agregáty Mercedesu, nebude mít na Renault žádný dopad. Když už, tak týmu z Enstone se bude snadněji dýchat.

Štítky: Cyril Abiteboul Pohonné jednotky Renault Zveřejněno 22. 10 2019 — Lukáš Štěrovský

Renault se tak pro rok 2021 stane zřejmě jediným továrním týmem, který nebude žádné jiné stáji dodávat pohonné jednotky. „Na další rok to nebude mít žádný vliv, protože motor pro něj už je hotový a testujeme ho. Je to dlouhodobý vývoj, takže pro rok 2020 to pro nás nic neznamená,“ má jasno Abiteboul.

Podle něj bude pro Renault do budoucna naopak konec partnerství s McLarenem spíše výhodou. „Může nás to ovlivnit v tom, co budeme dělat v roce 2021. Když máme jako Renault více zákazníků, vždycky se snažíme, aby všichni byli maximálně spokojení, aby vzali v potaz všechny připomínky týkající se instalace a tak, takže to pro nás bude znamenat menší rozptýlení.

Budeme schopni se soustředit jen na sebe. Vliv to nebude mít ani z ekonomického hlediska, protože motory prodáváme víceméně za stejnou cenu, kolik stojí jejich výroba, kvůli cenovému stropu stanovenému pravidly. Takže upřímně o nic nejde. Je vždycky potěšující vidět, že váš produkt používá více týmů, ale z hlediska toho, o co se v Renaultu snažíme, to na nás nebo vývoj motoru nemá absolutně žádný vliv.“

Diskuse k článku

Napsat komentář