Navzdory vyhrané aukci se šéf Red Bullu do továrny Mercedesu nepodívá

Šéf Red Bull Christian Horner nedávno vyhrál cenu, ve které si mohl prohlídnout továrnu konkurenční stáje Mercedesu. Britský manažer ale nakonec nebude mít dovoleno si tuto výhru užít.

Štítky: Christian Horner Mercedes Red Bull Zveřejněno 16. 02 2022 — Vašek Štěpánek

Christian Horner se nedávno zúčastnil charitativní akce pořádané Mercedesem. Veškerý výdělek z aukce bude putovat organizaci Grand Prix Trust, která se stará o traťové maršály a také zaměstnance v továrnách týmů.

Šéf Red Bull přiložil ruku k dílu a do aukce věnoval 4 tisíce liber (zhruba 120 tisíc korun). Tato částka se nakonec stala nejvyšší a vítěznou. Dárce tak mohl navštívit přímo samotnou továrnu Mercedesu v Brackley. Hornerovi ale tento drzý výlet nebude umožněn.

Za vše může klauzule – tato výjimka se týká všech zaměstnanců z ostatních týmů. Ti, i když přispějí nejvyšší částkou nemohou navštívit citlivé zázemí stříbrných šípů. Skutečnost potvrdila i organizace Grand Prix Trust, která potvrdila, že klauzule byla známá ještě před vložením peněz do aukce.

Šéf Red Bullu vyhrál procházku továrnou Mercedesu

Horner krátce po své ‚výhře‘ žertoval, že Mercedes navštíví společně s ním také několik dalších důležitých osobností z Red Bullu. Jmenováni byli přímo Adrian Newey, Pierre Waché nebo Paul Field. Nebylo by to ale poprvé, co by se Horner objevil v továrně jiné stáje.

V roce 2008 si Brit zajistil pozvánku do McLarenu od Davida Coultharda, který během své kariéry závodil jak pro McLaren, tak pro Red Bull. Společně s dvojicí navštívil Woking také Newey, který rovněž znal prostředí McLarenu velmi dobře.

Návštěvníky přivítal tehdejší šéf týmu Martin Whitmarsh. „Byl jsem tam s Adrianem (Neweyim) a očividně s té továrně velmi dobře vyznal. Všude, kam chtěl jít, jsme nemohli, což bylo docela vtipné.

Myslím, že jsme viděli jen oddělení marketingu a elektroniky. Poté jsme měli velmi dobrý oběd a zase jsme se vydali domů. To bylo vše,‘ vzpomíná s vtipem na svůj výlet do McLarenu šéf Red Bullu Christian Horner.