Návštěva Hondy přesvědčila Verstappena zůstat v Red Bullu

Stáj Red Bull bude od roku 2019 zřejmě závodit s pohonnými jednotkami od Hondy. Právě návštěva japonského motoráře stále podle Helmuta Marka za tím, že Max Verstappen se rozhodl k podpisu nové smlouvy s nápojovým gigantem. I když je podle Nikiho Laudy tento kontrakt finančně až moc nadhodnocený.

Štítky: Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 21. 12 2017 — Lukáš Štěrovský

Verstappen se po sérii technických selhání v úvodní polovině sezony nechal slyšet, že za takových okolností jen těžko zůstane v budoucnu u rakouské stáje. Závěr ročníku ale přinesl podstatně lepší výsledky včetně dvou výher a poněkud překvapivé oznámení o prodloužení smlouvy mezi Red Bullem a Verstappenem až do roku 2020.

Nizozemec, který údajně jednal i s Mercedesem, si prý přijde na pětadvacet až pětatřicet milionů dolarů za rok. Se zajímavým prohlášením na toto téma přišel nevýkonný šéf Mercedes Niki Lauda. „Maxovi jsme nikdy neučinili nabídku. Mám dobrý vztah s Helmutem Markem, často spolu létáme a hovoříme. Nedávno jsme hovořili o Maxovi a řekl jsem mu, že na něm mohli ušetřit spoustu peněz. Nikdy jsme s Verstappenem ale nejednali.“

Red Bull ale trvá na tom, že učinil dobře. „Sdíleli jsme s Maxem své plány o budoucnosti a ujistili se, že budeme mít nejlepší lidi a dobré možnosti ohledně motoru,“ prohlásil Helmut Marko. Red Bull totiž čeká poslední sezona s Renaultem, než přejde k Hondě. „Letěli jsme do továrny Hondy v Sakuře a infrastruktura byla neuvěřitelná. To Maxe přesvědčilo. Využil situace, aby získal co nejvíce peněz, ale pořád je na míle daleko od platu Vettela a Hamiltona. Pokud může vyhrát titul, přiblíží se jim. Máme to nastaveno tak, že bude mít dobré peníze za výhry, ale nízký základ,“ přiznal Marko.

Diskuse k článku

Napsat komentář