Navrátilec Albon o prvním bodu: Posledních 25 kol připomínalo kvalifikaci

Pilot Williamsu předvedl v Austrálii výjimečný výkon, když po startu z posledního místa celý závod odjel na jediné tvrdé sadě pneumatik. Na měkčí směs přezul v souladu s regulemi až v předposledním kole a výsledkem chytré taktiky byla desátá příčka, tedy první letošní bod pro Williams i Alexe Albona.

Štítky: Alexander Albon GP Austrálie Williams Zveřejněno 10. 04 2022 — Lukáš Štěrovský

Navrátilec se přitom ve slabším voze dokázal držet většinu závodu na slušném sedmém místě. „Na začátku jsem šetřil pneumatiky. Když startujete poslední, můžete si to dovolit,“ vysvětlil Albon, který byl z kvalifikace vyloučen pro nedostatečné množství předepsaného paliva ve voze.

„Tempo se postupně lepšilo, na konci, posledních 25 okruhů, už to bylo jako kvalifikační kola. Je to nečekané, ale podtrhuje to práci všech v továrně a na trati. Takové odhodlání a motivace vás dostanou dopředu. Jsem moc rád za tým, že jsem pro něj mohl získat tento výsledek.“

Albon přiznal, že jej zaskočila taktika týmu nestavět pod safety carem nebo virtuálním SC. „Řekl jsem si, že vědí něco, co já ne. Na čistém vzduchu jsem ale byl na starších gumách mnohem rychlejší než kluci kolem. Je zajímavé, že směs C2 našemu autu sedí. Musíme pochopit proč. Možná se příště musíme kvalifikovat na tvrdé sadě,“ vtipkoval jezdec, který vloni závodil v DTM.

V Austrálii dominoval Leclerc! Verstappen opět bez bodů