Naštvaný Valtteri Bottas. Chtěl vyhrát, na pódiu to odnesl Ricciardo

Vítěz Velké ceny Číny Daniel Ricciardo byl v extázi, třetí Kimi Räikkönen, který během závodu už propadal beznaději, se spokojeni mračil. Ten třetí na pódiu Valtteri Bottas však porážku od Red Bullu nedokázal překousnout.

1 Štítky: Daniel Ricciardo Mercedes Red Bull Valtteri Bottas Zveřejněno 15. 04 2018 — Václav Vohýnek

Všechno šlo jako po drátkách. Po startu se hned v první zatáčce protáhl před zase jednou přehnaně opatrného Kimiho Raïkkönena, při zastávkách v boxech šel díky výborně načasované výměně pneumatik a díky skvělému prostřednímu úseku trati hned po návratu na trať do vedení. Posunul se i před druhé ferrari Sebastiana Vettela a jel si pro vítězství.

Valtteri Bottas se poté ubránil náznakům útoků čtyřnásobného mistra světa, kroužil v čele závodu, hlídal si pneumatiky, dávkoval výkon… A vypadalo to, že navzdory tomu, že v Šanghaji rozhodně nebyl Mercedes týmem, který by měl výkonnostní převahu, vyhraje závod.

Jenže pak přišlo čtyřicáté kolo, kolize jezdců Tora Rossa a výjezd zpomalovacího vozu. Na Daniela Ricciarda, který po dráze na nových a měkčích gumách doslova létal, ani náhodou Valtteri neměl. Proto byl v cíli tak smutný. Všechno přece vypadalo tak dobře!

„Myslím si, že jsme měli na vítězství, měl jsem gumy i auto pod kontrolou, ale nevyšlo to. Zase měli štěstí jiní,“ stěžoval si finský pilot. „Stejně jako v předchozích dvou závodech jsme měli celkem smůlu. Myslím, že Valtteri si zasloužil vyhrát, odjel skvělý závod. Navzdory tomu, že auto není v top formě, se držel vpředu. Safety car vyjel ve špatný moment, nebyli jsme na dráze v ideální pozici, Red Bull ano,“ přidal se šéf stáje Toto Wolff, který tak Bottase v jeho sebelítosti ještě podpořil.

Bottas šel na stupně vítězů pořádně naštvaný a bylo to znát. Na twitterových stránkách stáje Red Bull se také objevil tak trochu výsměšný obrázek, kde Bottas sleduje slavícího Daniela Ricciarda. A opravdu hodně to nevypadá, že by mu vítězství přál.

Kdo by tedy měl být v Číně vyhlášen plačkou závodu? Cenu, kterou si většinou odváží z víkendu Grand prix Sebastain Vettel, tentokrát převzal Valtteri Bottas.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Naštvaný Valtteri Bottas. Chtěl vyhrát, na pódiu to odnesl Ricciardo”

  1. jaster napsal:

    Po startu se hned v první zatáčce protáhl před zase jednou přehnaně opatrného Kimiho Raïkkönena – to jako vážně? vettel ho tam zavře, ale kimi je přehnaně opatrný? to jako se s ním měl srazit? 😀 …

Napsat komentář