Nasr: Wolffová je připravena na debut v F1

Podle Nasra je Wolffová připravena startovat ve velké ceně, ale připouští, že Williams může mít jiný názor.

Štítky: Felipe Nasr Susie Wolffová Williams Zveřejněno 25. 04 2015 — Filip Fikejz

Podle Nasra je Wolffová připravena startovat ve velké ceně, ale připouští, že Williams může mít jiný názor.

Pilot Sauberu Felipe Nasr věří, že Susie Wolffová je dostatečně připravena na debut ve formuli 1. Brazilec loni po jejím boku působil u Williamsu jako testovací jezdec a letos získal závodní sedačku u Sauberu. Wolffová byla před sezonou jmenována testovací jezdkyní, ale její statut rezervní pilotky nebyl potvrzen.

Hned v Austrálii musel kvůli potížím se zády na poslední chvíli vynechat závod Valtteri Bottas a nebylo jisté, jestli se bude moci vrátit už v Malajsii. Spekulovalo se o možném nasazení Wolffové. Bottas byl nakonec pro závod k dispozici, ale tým z Grove se pro podobné situace rozhodl angažovat jako rezervního jezdce zkušeného Adriana Sutila, který absolvoval 128 velkých cen a loni závodil za Sauber. Šance Wolffové na případný debut v F1 se tak výrazně snížily.

„Je to těžké. Myslím, že je dostatečně připravena, pracovala se simulátorem. Možná nestrávila dostatek času v autě, takže neměli pocit, že by byla připravena,“ spekuluje Nasr.

Podle smlouvy by skotská pilotka měla letos absolvovat dva páteční tréninky a dvě testování. Oficiálním náhradníkem v případě indispozice Felipeho Massy či Bottase je ovšem Sutil. Williams má navíc v záloze šampióna GP3 Alexe Lynna, který bude souběžně se starty v GP2 plnit roli vývojového jezdce.

Diskuse k článku

Napsat komentář