Náskok si Red Bull udrží “v několika dalších letech”

Lewis Hamilton má po špatném výkonu Mercedesu ve Velké ceně Brazílie jen malou naději, že v blízké budoucnosti dostihne Red Bull.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 6. 11 2023 — GPF1.cz

Mercedes byl povzbuzen představením nového designu podlahy pro Velkou cenu Spojených států na začátku tří po sobě jdoucích závodů, které skončily minulý víkend. Hamilton skončil druhý na trati v Austinu, poté byl diskvalifikován, ale zajistil si druhé místo v Mexiku. V Brazílii však tým zažil hrozný víkend. Oba jezdce trápila degradace pneumatik a Hamilton dokázal ve sprintovém závodě dojet až sedmý. To bylo o jedno místo lepší, než se mu podařilo v nedělní velké ceně.

“Věděl jsem, že nás čeká těžký den,” řekl Hamilton médiím po včerejším závodě. “Na autě se od včerejška do dneška nic nezměnilo, takže jsem věděl, že to bude těžké. Včera jsem prostě sežral pneumatiky s nečekaným nedostatkem rychlosti. Myslím, že jsem dnes jel lépe, co se týče alespoň toho, že jsem stihl své stinty, ale byli jsme prostě pomalí.”

Pneumatiky se nám neustále přehřívaly,” dodal. “Pneumatiky se přehřívaly, na rovinkách bylao auto pomalé, v zatáčkách nemělo přilnavost.”

Před víkendovou Velkou cenou Sao Paula Mercedes uvedl, že je povzbudil vliv nové podlahy na vůz. Hamilton připustil, že nyní situace nevypadá tak pozitivně, ale doufá, že vyšetřování absence výkonu týmu odhalí oblasti, ve kterých tým chyboval.

“V konečném důsledku je to v tuto chvíli krok zpět,” řekl. “Ale jako tým se prostě semkneme a pokusíme se posunout dál. Po dnešku bude tento týden následovat spousta analýz. Určitě se najdou věci, které budou ve stylu ‘aha, možná kdybychom udělali tohle, bylo by to lepší’. Ale stejně si myslím, že nakonec tady auto z nějakého důvodu nefungovalo a tak to prostě je.”

Po jedné ze zastávek v boxech ve včerejším závodě Hamilton uvedl, že měl pocit, jako by kolo nebylo správně seřízeno. Ukázalo se, že to nebyl problém.

“Je to super divné,” řekl. “Říkal jsem si, jestli ta pneumatika třeba nebyla seřízená nebo tak něco, ale auto začalo zatáčet doprava, zatímco já jsem jel doleva.”

Zdálo se, že problém se vyřešil sám. “Nakonec to bylo v pořádku,” řekl Hamilton. “Myslím, že to musel být jen vítr nebo něco takového, nějaký poryv větru.”

Není si jistý, zda lze očekávat, že v příštím závodě na novém okruhu Las Vegas bude jeho vůz fungovat lépe.

“Neočekávám to,” řekl. “Ale mohlo by to tak být. U tohoto auta člověk nikdy neví.”

Poté, co dojel více než minutu za vítězem závodu Maxem Verstappenem, však Hamilton přiznal, že začíná být těžké uvěřit, že Mercedes bude mít v blízké budoucnosti na Red Bull odpověď.

“Nakonec jediné, co mohu udělat, je pokusit se zůstat optimistou,” řekl. “Red Bull je podle mě tak daleko, že si myslím, že si náskok udrží v příštích několika letech.”