Nasadí McLaren vylepšený motor už v Malajsii? Honda zatím váhá

Honda si zatím není jistá, za má nasadit vylepšený motor už v následujícím závodě v Malajsii. Japonský výrobce pro vývoj nové pohonné jednotky zatím využil sedm žetonů, tento vylepšený motor nasadil ve Velké ceně Belgie. Další aktualizace by měla přijít před koncem sezony, ale zatím není potvrzeno kdy. Šéf Hondy Yusuke Hasegawa nezaručuje, že se…

Štítky: Honda McLaren Zveřejněno 26. 09 2016 — Marie Tomšíková

Honda si zatím není jistá, za má nasadit vylepšený motor už v následujícím závodě v Malajsii. Japonský výrobce pro vývoj nové pohonné jednotky zatím využil sedm žetonů, tento vylepšený motor nasadil ve Velké ceně Belgie.

Další aktualizace by měla přijít před koncem sezony, ale zatím není potvrzeno kdy. Šéf Hondy Yusuke Hasegawa nezaručuje, že se tak stane už v Sepangu. Konečné rozhodnutí padne až po pátečních trénincích. Hondě zbývají ještě tři žetony, které by měla využít na vylepšení spalovacího motoru. V úvahu přichází také možnost, že nový motor dostane jen jeden z pilotů.

„Nejsme si na sto procent jistí, zda pro tento závod nasadíme nějaká vylepšení pohonné jednotky. Ale podíváme se na to, jak bude fungovat na trati. Konečné rozhodnutí bude založené na rovnováze mezi výkonem a spolehlivostí,“ komentoval šéf Hondy.

Výměna komponentů motoru by znamenala penalizace poklesu nemalého množství pozic na startu, a to pro Fernanda Alonsa i Jensona Buttona. Oba piloti už využili většinu povolených dílů na sezonu. Na druhou stranu není moc pravděpodobné, že by penalizace přišly v následujícím závodě. Formule 1 se přesune do Japonska, a to pro Hondu znamená domácí závod, kde chce získat co nejlepší výsledky.

McLarenu se dlouhodobě nedaří bodovat s oběma vozy. Cílem britské stáje je změnit tuto nelichotivou statistiku nejlépe už v Malajsii. Tým by si mohl upevnit šesté místo v Poháru konstruktérů.

„Po nedávném závodě v garáži vládly smíšené pocity. Naším cílem pro zbývající závody je odstranění nespolehlivosti a dokončovat závody s oběma vozy. Doufám, že to bude pozitivní víkend. Dokázali jsme, že můžeme být konkurenceschopní a máme potenciál dokončit závod před silnými týmy. Takže v boji o naši pozici budeme pokračovat. Chceme se přiblížit přední části startovního roštu,“ řekl závodní ředitel McLarenu Eric Boullier.

Dlouhé rovinky na okruhu v Sepangu nehrají McLarenu do karet, přesto Jenson Button zůstává pozitivní. „Je to vysokorychlostní okruh, čemuž obvykle nedáváme přednost. Náš vůz je dobrý při brzdění, a to je důležité při jízdě v ostrých zatáčkách po dlouhých a rychlých rovinkách.“

Čtěte dále: Vyhrajte motokáru, se kterou závodily hvězdy McLarenu!

Nejen Jenson Button doufá v pozitivní výsledek

Nejen Jenson Button doufá v pozitivní výsledek

Diskuse k článku

Napsat komentář