Naplnit očekávání fanoušků nebylo jednoduché, uznává Verstappen

Max Verstappen po dalším triumfu v sezoně přiznal, že nebylo jednoduché splnit očekávání nizozemských fanoušků. Navíc se během domácí Velké ceny v Zandvoortu Verstappen velmi soustředil.

Štítky: GP Nizozemska Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 7. 09 2021 — Vašek Štěpánek

Pilot Red Bullu se po další výhře znovu dostal do čela průběžného mistrovství světa. Po celý závod měl však Verstappen za sebou svého největšího rivala v boji o letošní titul mistra světa Lewise Hamiltona.

Red Bull vždy okamžitě reagoval na veškeré pokusy Mercedesu ve strategiích. Tím, že pilot rudých býků odolával tlaku takřka celý závod, si Verstappen zajistil výhru v domácí Velké ceně před 70 tisíci fanoušky.

„Vím, že fanoušci mají vždy velká očekávání a chtějí, abyste vyhráli. Když závodíte doma, jsou tato očekávání ještě větší. Byl jsem spokojen už s pole position, ale vítězství v závodě je něco úplně jiného.

To, co bylo dnes klíčové, byl start. Bylo důležité zajistit, aby se před nás nedostaly Mercedesy a poté bylo nutné udržovat rozestup na tak vysoké hodnotě, aby nás nepředběhly v boxech díky undercutům. Je neuvěřitelné vyhrát doma,“ liboval si Verstappen.

Mercedes-Benz EQB je prvním z velké řady nových elektromobilů německé značky

Nový lídr šampionátu také přiznal, že byl schopen zůstat soustředěný po celý víkend v Nizozemsku. Pilot Red Bullu tak stíhal veškeré mediální a další povinné akce.

„Věděl jsem, že musím zůstat po celou dobu velmi soustředěný a bylo to docela jednoduché, i navzdory tomu, že se v průběhu víkendu objevovalo čím dál více elementů, které mě mohly rozhodit. Jsme ale profesionálové a musíme se vždy soustředit na svou práci.“

Hamilton po celou dobu závodu byl v těsném dosahu Maxe Verstappena, který vedl. Nikdy však nebyl pilot Mercedesu tak blízko, aby se pokusil o reálný útok na svého soupeře.

„Celý závod byl mezi mnou a Lewisem velmi těsný. Vyvíjel na mě tlak a zajížděl dobrá kola, měl tempo. Po poslední zastávce byl Lewis na střední sadě pneumatik a já na tvrdé. Naštěstí nám to stačilo. Těch 72 kol tady bylo opravdu fajn,“ uzavřel Verstappen.