Napětí u Red Bullu: Verstappen ukázal, jaký ve skutečnosti je

Pilot Red Bullu Sergio Pérez byl po skončení Grand Prix Sao Paula rozladěný a měl k tomu pádný důvod. Mexičana rozčarovalo počínání týmového kolegy Maxe Verstappena, který ignoroval příkaz týmu a nepřenechal mu lepší pozici v cíli, a to i přesto, že Pérez je stále ve velmi těsném boji v šampionátu o celkovou druhou příčku.

Štítky: Max Verstappen Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 13. 11 2022 — Vašek Štěpánek

Sergio Pérez se drtivou většinu závodu držel na podiové pozici, ale závěr závodu mu nevyšel. Kvůli technickému problému Landa Norrise, po kterém na trať vyjel Safety car, se Mexičanova strategie obrátila v nevýhodnou a začal ztrácet.

Pilot Red Bullu jel na středně tvrdých pneumatikách. Kolem sebe měl ale vozy s červenými [rychlejšími] pneumatikami a dostal se do značné nevýhody. Pérez prohrál nejprve souboj se Sainzem, poté s Leclercem a následně i Alonsem.

Max Verstappen se vzápětí před svého kolegu rovněž dostal. Pérez ale dostal informaci, že nezíská-li letošní šampion další pozice k dobru, v posledním kole se pozice mezi rudými býky prohodí, neboť Pérez je stále v ostrém boji v šampionátu.

Jednička Red Bullu ale další místa nezískala, a tak se očekávalo prohození pozic v posledním kole závodu, to se ale nestalo. Na otázku: ‚Co to mělo znamenat?‘, Verstappen jen odvětil: „Už jsem vám říkal, ať se mě na to neptáte!

Mám své důvody proč to nebudu dělat, dobře?“ Šéf týmu Christian Horner následně potvrdil, že situaci bude s oběma jezdci řešit a že cílem Red Bullu pro Abu Dhabí je zajistit Pérezovi druhé místo v šampionátu. To následně uvedl i poradce týmu Helmut Marko.

„Konečně vím, jaký ve skutečnosti je. Nevím, proč mi nechtěl pomoci a proč to byl najednou takový problém. Má dva tituly mistra světa a získal je i díky mé výrazné pomoci. Poprvé jsem od něj žádal podobnou pomoc a nic…“, okomentoval situaci po závodě Pérez.

Podobný incident se stal i u Ferrari. V Maranellu ale Leclercovo přání nevyslyšel samotný tým, a tak skončil Monačan v cíli jednu pozici za Sainzem. V důsledku toho mají oba závodníci před posledním závodem sezony shodný počet bodů – 290.