Náklady na Hamiltonův film s Bradem Pittem výrazně rostou

Náklady na výrobu očekávaného filmu s tématikou Formule 1, v němž hraje hlavní roli Brad Pitt a jehož koproducentem je Lewis Hamilton, výrazně překročily původní rozpočet.

Štítky: Brad Pitt Lewis Hamilton Zveřejněno 10. 05 2024 — GPF1.cz

Projekt nyní čelí finančnímu tlaku a potřebuje výrazný kasovní úspěch, aby se dostal do zisku.

Film, který se pracovně jmenuje “Apex”, ale zatím nemá potvrzený název, narazil na značné finanční překážky, kvůli nimž jeho výrobní náklady přesáhly hranici 300 milionů dolarů.

Áčkový herec Brad Pitt ztvární ve fiktivním týmu Apex Grand Prix vysloužilého jezdce F1, který si pod svá křídla vezme nadějný mladý talent, jehož roli ztvární Damson Idris. Herecké obsazení dále zkrášlují Kerry Condon a Javier Bardem.

Půvab obsazení a neotřelost prostředí si však vyžádaly vysokou cenu. Původně se počítalo se značným rozpočtem, ale skutečné náklady se vyšplhaly do nebes, protože produkce zahrnovala použití skutečných závodních vozů a přísných bezpečnostních protokolů. Tyto prvky, jejichž cílem bylo poskytnout autentický zážitek ze závodů, značně navýšily náklady.

NOVÉ ČÍSLO ONLINE MAGAZÍNU KOLO NA KOLO ZDE

  • Ti, kterým F1 vzala život
  • Důvody odchodu Adriana Neweyho
  • Williams v kleštích investičních stropů
  • Sprinty s námi zůstávají
  • Bodová inflace
  • Aerovychytávky

Finanční trajektorie filmu Apex se stala ještě nejistější kvůli zpoždění, které způsobila stávka herecké asociace Screen Actors’ Guild a Writers’ Guild of America v roce 2023. Přerušení nejenže zpozdilo natáčení, ale vyžádalo si i dotáčky některých scén, což ještě zvýšilo finanční zátěž.