Nahlédněte do soukromí Pierra Gaslyho

Benjamínek ve službách Toro Rosso Pierre Gasly se pro oficiální web šampionátu rozpovídal o svém soukromí. Zavzpomínal například na své zklamání z toho, když mu poradcem Red Bullz Helmutem Markem bylo v roce 2016 oznámeno, že pro další rok se v F1 volné místo nenašlo...

Štítky: Pierre Gasly Rozhovor Zveřejněno 8. 02 2018 — Lukáš Štěrovský

Co rád děláš mimo řízení vozu F1?
Hraju fotbal. Když jsem doma, hraju s kamarády. A chodím na zápasy Paris Saint-Germain, abych je podpořil. Mám taky kamaráda, který za tým hraje.

U jakého filmu jsi naposledy plakal?
Byl to jeden ze snímků o tsunami v Thajsku v roce 2004. Jmenovalo se to The Impossible (Nic nás nerozdělí, 2012).

Čeho se bojíš?
Hadů. Fakt je nemám rád!

Jakou knížku sis naposledy přečetl?
The Core: Better Life, Better Performance. Napsal ji Aki Hintsa (odborník na zdraví a fyzickou kondici pilotů F1).

Co o tobě v mládí říkali učitelé ve škole?
Lišilo se to, když jsem byl na prvním stupni anebo pak výš. Na prvním stupni chtěli, abych přeskočil rok, ale moje mamka byla proti. Myslela si, že bych měl mít víc času na to, abych si užíval věci mimo školu. Později to bylo něco ve stylu: ‚Má potenciál, ale skoro pořád chybí!‘. Obvykle jsem o víkendu jezdil motokáry. Taky jsem hrál roli třídního šaška, ale jen když jsem měl dobré známky a mohl jsem si to dovolit! (směje se)

Máš rád něco, za co se stydíš?
Mám rád spoustu věcí, ale za žádnou z nich se nestydím! Nejblíže tomu má asi tiramisu. Pokaždé, když ho vidím na menu, nedokážu se ovládnout.

Sbíráš něco?
Kdysi jsem sbíral – všechny moje čepice. Ale pak jich bylo tolik, že zabraly celý můj pokoj, tak jsem je dal kamarádům a mechanikům. Chci zase něco začít sbírat – trofeje! (směje se). Stále mám všechny z minulosti, mohly by zase začít přibývat. A mám rád hodinky, ale pro pořádnou sbírku nejdříve potřebujete peníze.

Co ti nejvíce chybí na domovu, když cestuješ?
Rodina. Z domova jsem odešel ve třinácti a jako dítě jsem doma moc času nestrávil. Takže vždycky je pro mě potěšením vrátit se. Mám velkou rodinu, mám čtyři bratry.

Co byla tvoje nejhorší koupě?
Vždycky jsem si dával pozor na peníze. Zatím jsem tak neutratil velkou částku za blbosti. No někdy se to stalo, když jsem šel do kasina na ruletu. Nevím proč, ale mám z toho stejný pocit vzrušení jako při řízení závodního auta. V ničem jiném ho nenaleznu, obojí je vysoce adrenalinové.

Jaký byl tvůj nejtrapnější závodní moment?
Asi tajfun v Japonsku. Ztratil jsem šampionát o půl bodu kvůli počasí! Radši bych prohrál o deset bodů kvůli jinému důvodu než o půl bodu kvůli tajfunu.

Kdy ses naposledy opravdu naštval?
V Austinu 2016, když mi poradce Red Bullu Helmut Marko řekl, že pro rok 2017 podepsali s Daniilem Kvjatem. Pomyslel jsem si, že to není fér. Zrovna jsem vyhrál šampionát GP2. Byla to kombinace zlosti, zklamání a smutku.

Co bys radši – létat, nebo být neviditelný?
Obojí. Kdybych potřeboval vědět, co se řešilo na poradě, vplížil bych se tam. Během závodního víkendu bych zase mohl odletět z padoku.

Zpíváš si ve sprše?
Někdy ano. Ale těžko si pamatuji nějakou písničku, takže většinou je to kombinace několika skladeb.

Věříš v lásku na první pohled?
Je mi jen málo přes dvacet, takže řeknu ano. Za deset let, hádám, bych odpověděl ne.

Kdyby sis mohl pozvat tři lidi na večeři, koho by sis vybral?
Ayrtona Sennu, Michaela Schumachera a Baracka Obamu. Myslím, že všichni nějak změnili své odvětví.

Co bylo nejlepší na tom být dítě?
Mohli jste dělat nepořádek, a nebyli jste za to zodpovědní.

Co by si měl každý alespoň jednou v životě zkusit?
Řídit vůz F1.

Příliš mnoho negativistů je kolem F1, říká Gasly

Diskuse k článku

Napsat komentář