Nadšený Grosjean: Vyhráli jsme velkou cenu zbytku světa

Romain Grosjean, který nedělní Velkou cenu Rakouska dojel na fantastickém šestém místě, má z vysokého umístění velkou radost a po závodě vtipkoval, že pro Haas vyhrál velkou cenu číslo dva.

Štítky: GP Rakouska Haas Romain Grosjean Zveřejněno 10. 07 2017 — Šimon Trantina

Grosjean se do závodu kvalifikoval sedmý, tedy na nejlepším místě vyjma vozů Mercedesu, Ferrari a Red Bullu. Do závodu však odstartoval z šestého místa díky penalizaci Lewise Hamiltona za předčasnou výměnu převodovky, která jej stála pět míst na startu.

Z šestého místa se Francouz po skvělém startu vyšvihl na čtvrtou příčku, v prvním kole na třetí rovince a v nájezdu do čtvrté zatáčky dokonce sváděl souboj s Danielem Ricciardem o pódiové umístění. Potřebnou rychlost však pochopitelně neměl, a tak se ze souboje stáhl.

Pak byl předjet již pouze Kimim Räikkönenem a Lewisem Hamiltonem, kteří byli po prvním kole za ním. Francouzovi nestačil ani v cíli sedmý Sergio Pérez a byl tak posledním pilotem z pole, který nebyl o kolo zpátky za vítězem závodu ve Spielbergu Valtterim Bottasem.

„Bylo to skvělé, hlavně první polovina, když jsem byl čtvrtý. Měl jsem několik velmi zábavných kol jako v roce 2013, když jsem byl hodně vysoko, mohl získat nějaké pozice a bavit se s autem. Samozřejmě jsem neměl žádnou šanci za sebou udržet Kimiho s Lewisem, ale hezky jsem si zazávodil s Pérezem. Byl rychlý, takže jsem se musel celou dobu snažit a auto se chovalo dobře. Byli jsme nejlepší ze zbytku světa, takže jsme vyhráli velkou cenu 2!

Bylo tu pár věcí, které je potřeba vylepšit, ale když se nám podaří dobře pracovat s pneumatikami a přilnavostí, jsme velmi rychlí. Je jasné, že když dokážeme na autě všechno nastavit dobře, jsme silní. Chybí nám zkušenosti, často jdeme do neznáma, ale je to náš teprve třicátý závod. Do Silverstonu bychom měli přivézt vylepšení, takže to by měla být zábava,“ pochvaloval si formu Haasu Grosjean.

Jedinou kaňku na skvělém závodě Haasu bylo odstoupení Kevina Magnuseena, kterého během souboje o body s Lancem Strollem vyřadilo selhání motoru a nucený pomalý dojezd do boxů s kouřícím autem. „Netušil jsem, že v závodě skončil. Věděl jsem, že měl v kvalifikaci problém se zavěšením, takže jsem se snažil zůstat co nejdále od obrubníků, jak to šlo. Je to trať, kde se ztrácí hodně částí.

Obrubníky způsobují opravdu velmi silné vibrace, je to hodné zamyšlení. Nevěděl jsem však o jeho problému v závodě, takže jsem se nebál,“ dodal bývalý dlouholetý pilot týmů z Enstone.

Ve Spielbergu se raduje Bottas, druhý Vettel si stěžuje na Finův start

Diskuse k článku

Napsat komentář