Nabídnout Bottasovi novou smlouvu by bylo pošetilé

Valtteri Bottas si ani vítězstvím ve Velké ceně Ruska neřekl o prodloužení stávajícího kontraktu s Mercedesem. Toto Wolff tvrdí, že na něco takového je ještě čas. Na druhou stranu Niki Lauda připouští, že stát se může vše.

Štítky: Mercedes Toto Wolff Valtteri Bottas Zveřejněno 3. 05 2017 — Lukáš Štěrovský

Fin ukořistil svoji první výhru ve svém čtvrtém závodě pro Mercedes. Právě tolik velkých cen před sezonou stanovily Stříbrné šípy jako maximální možný čas, po který budou Bottasovi odpouštět chyby. Dá se tedy prohlásit, že Bottas překonal očekávání stáje.

V Soči sice Fin porazil týmového kolegu Lewise Hamiltona, ten se ale potýkal s technickými problémy svého vozu. „Musíme přijít na to, proč Hamilton nebyl spokojený se svým vozem,“ nabádá tým nevýkonný ředitel Niki Lauda.

Mercedes se letos, podobně jako v minulosti – vzpomeňte na rok 2013 –, trápí s pneumatikami. V tom má jeho největší konkurent, Ferrari, navrch. „Vypadá, že mají širší teplotní okno, ve kterém mohou používat pneumatiky. Teď už je stoprocentní, že Ferrari je náš nový konkurent.“

Ale zpátky k Bottasovi. Ten má smlouvu s Mercedesem jen na letošní rok. Už na stupních vítězů ale bývalý majitel týmu a současný expert britské televize Sky Sport Eddie Jordan loboval za prodloužení kontraktu minimálně na tři roky.

„Kdo ví,“ zamýšlí se Niki Lauda. „Vyhrál jeden závod, je to jeho první vítězství. Uvidí se, co bude dál, ale myslím, že další závody pro něj budou snazší,“ dodává Rakušan.

„Myslím si, že řešit prodloužení smlouvy po tak málo závodech by bylo pošetilé,“ tvrdí zase šéf týmu Toto Wolff. „Měli bychom mu (Bottasovi) dát ještě čas, protože v juniorských kategoriích měl skvělé výsledky a u Williamsu každý rok porazil týmového kolegu.

Teď je kolegou Lewise Hamiltona, má pole position a vyhrál závod. Poslední Grand Prix ukázala, že volba Valtteriho místa Nika Rosberga byla tou správnou,“ tvrdí dále Wolff a nabízí i porovnání obou závodníků. „Valtteri i Nico jsou velmi analytičtí s klidným přístupem. Vyváženost mezi ním a Lewisem také funguje dobře, a to je součástí úspěchu.“

Diskuse k článku

Napsat komentář