Na zastávky v boxech jsme se vykašlali, uznal Mercedes

Toto Wolff připustil, že Mercedes během let své dominance ve Formuli 1 v klíčové oblasti zaostal.

Štítky: Mercedes Zveřejněno 26. 12 2023 — GPF1.cz

Šéf týmu Mercedes Toto Wolff přiznal, že jeho tým během svých spěšných let ve Formuli 1 nevěnoval příliš pozornosti zastávkám v boxech – tým nyní výrazně zaostává za konkurenčními týmy.

V letech 2014 až 2021 měl Mercedes často takový náskok před ostatními, že jakákoli chyba ve strategii nebo pomalý pit-stop mohly být vynahrazeny výkonem a rychlostí samotného vozu. Nicméně s tím, jak se pole sblížilo v éře přísavných efektů podlahy, jsou rychlé zastávky v boxech důležitější než kdykoli předtím, ačkoli Mercedes za ostatními týmy značně zaostává.

Red Bull a McLaren se staly lídry v této disciplině, přičemž druhý jmenovaný drží světový rekord po zastávce Landa Norrise ve Velké ceně Kataru v čase 1,8 sekundy. Wolff připustil, že Mercedes výrazně zaostává.

“Posledních 12 let jsme mysleli na to, že nepotřebujeme být mistry světa v zastávkách v boxech, stačí, když se vyhneme pomalým zastávkám v boxech,” řekl Wolff. “Nyní se to dostává do situace, kdy si uvědomujeme, že protože se vyskytla taková konkurence, musíme prostě zvýšit naši úroveň i jinde.

Co se týče vybavení a vědy kolem něj, budeme dělat kroky k tomu, abychom [byli] lepší než tři a půl sekundy.”