Na vyhazov jsem nemyslel, říká po šestém místu Palmer

Hořkosladké vzpomínky bude mít na Velkou cenu Singapuru Jolyon Palmer. Poté, co se během víkendu dozvěděl, že od další sezony už nebude jezdcem Renaultu, zajel (stejně jako Carlos Sainz a Stoffel Vandoorne) vůbec svůj nejlepší výsledek v královně motorsportu – šesté místo.

Štítky: GP Singapuru Jolyon Palmer Renault Zveřejněno 18. 09 2017 — Lukáš Štěrovský

„Nikdy nevíte, co očekávat,“ prohlásil Palmer s ohledem na složité povětrnostní podmínky, které v Singapuru panovaly. „Hodně jsem si to užil. Měl jsem přilnavost a tím pádem i důvěru v auto a to, že bude sedět. Dokázal jsem hezky předjet Bottase po restartu v úvodu, to bylo příjemné překvapení. Pak jsem dokázal držet tempo s kluky vpředu, rychlost tam byla.“

Brita hlavně v úvodu sezony trápily technické problémy s vozem, první body jsou tak velkou úlevou. Paradoxně přišly během víkendu, kdy Renault oznámil, že místo Palmera pro něj bude (zřejmě ‚až‘) příští rok jezdit Carlos Sainz. „Jsem fakt šťastný, je to vážně něco. Opravdu jsem nemyslel na to, co všechno se stalo během víkendu. Jenom mě těší závod,“ tvrdí Brit.

„Byl bych šťastný v každém závodě, kde bych dojel šestý. Konečně jsem letos získal nějaké body a zbývá ještě sedm závodů na to, abych odvedl dobrou práci a z Renaultu odešel se vztyčenou hlavou. Jednou se mi to už povedlo, tak ještě šestkrát.

Každý víkend chcete ukázat to nejlepší, co umíte. Myslím, že výsledek ze Singapuru byl trochu šťastný, protože před námi odstoupilo pár aut. Ale dobře jsme se vyrovnali s podmínkami,“ těší Palmera.

Naopak smolařem byl Palmerův kolega Nico Hülkenberg, který se pohyboval v první pětce, jenže pro selhání hydrauliky musel v závěrečné fázi závodu odstoupit. Němec tak získal nelichotivý rekord – se 129 starty v Grand Prix se stal jezdcem s největším počtem závodů na kontě, který nevystoupil na stupně vítězů.